Skoki spadochronowe w tandemie – pomysł na niezapomniany weekend!

Data dodania: 24 lutego 2017
Foto: skokiwarszawa.pl

Szukasz dobrego pomysłu na weekend? Zależy ci na tym, aby był naprawdę jedyny w swoim rodzaju? Nie boisz się wyzwań i lubisz buzującą adrenalinę? W takim razie pomyśl o rezerwacji skoku tandemowego! Dzięki takiemu skokowi spadochronowemu możesz przeżyć niezwykłą przygodę – i to wcale nie tak drogo!

Skoki spadochronowe nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla doświadczonych skoczków, którzy skończyli specjalne kursy. Dzięki skokom w tandemie praktycznie każdy z nas może doskonale się bawić w przestworzach i przeżyć dokładnie to, co prawdziwi skoczkowie, ale bez potrzeby wcześniejszych szkoleń czy brania udziału w specjalistycznych badaniach lekarskich.

Skoki tandemowe to specjalne skoki zapoznawcze, w których udział biorą dwie osoby – pasażer, czyli osoba na ogół bez żadnej wcześniejszej styczności ze spadochronami, a także pilot tandemu – instruktor, z którym pasażer połączony jest uprzężą. Stosuje się też specjalne spadochrony oraz automaty spadochronowe dla pełnego bezpieczeństwa.

Na skoki w tandemie można umówić się obecnie całkowicie przez internet, więc nie trzeba wcześniej udawać się do ośrodka zajmującego się jego organizacją. Wtedy wybranego dnia i godziny należy stawić się w bazie. Przed skokiem pasażer przechodzi 10-15-mintowe szkolenie, które przekazuje porady o przebiegu skoku oraz inne potrzebne informacje. Dostaje się też gogle oraz kombinezon, chociaż przy dobrej pogodzie można skakać bez niego.

Skoki w tandemie są organizowane z wysokości 3000 lub 4000 metrów nad poziomem ziemi. Są to skoki z opóźnionym otwarciem spadochronu, dlatego też pozwalają na doznanie uczucia swobodnego spadania – spadania bez otwartej czaszy. Trwa ono od 30 sekund dla 3000 metrów do około 60 sekund dla 4000 metrów.

Lądowania w skokach tandemowych są miękkie, dlatego też nie wymagają szczególnej sprawności fizycznej. Skoki mogą wobec tego wykonywać także dzieci oraz osoby niepełnosprawne. Główne przeciwwskazania do skoku to waga powyżej 110 kilogramów, ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego, niestabilność kręgosłupa, epilepsja, wrodzona łamliwość kości.

Skoki spadochronowe w tandemie mogą być też nagrywane na życzenie – usługę rejestracji trzeba dodatkowo wykupić. Wtedy za zebranie materiałów odpowiedzialny jest dodatkowy skoczek, który skacze z kamerą zamontowaną na swoim kasku. Wynikiem są świetne zdjęcia pamiątkowe oraz filmy.

Za skoki w tandemie wcale nie musimy płacić tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Ceny zaczynają się od około 500 złotych za skoki z niższego pułapu 3000 metrów, natomiast przy 4000 metrach trzeba liczyć się z opłatą rzędu 700 złotych. Za usługę filmowania będziemy musieli zapłacić dodatkowe 200-300 złotych. Ośrodki organizujące skoki mają też ciekawe promocje, więc możemy trafić na niższe opłaty, na przykład przy rezerwacji na skoki dla kilku osób czy też na różne okazje. Skoki oferowane są też w formie voucherów upominkowych.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji dotyczących skoków spadochronowych w tandemie, zajrzyj na stronę internetową: http://skokiwarszawa.pl/.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design