Sklepy Żabka mogą działać w niedziele bez handlu, bo są również placówkami pocztowymi?

Data dodania: 25 kwietnia 2018
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: materiały prasowe

Sklepy sieci Żabka od środy 25 kwietnia oznaczane są na drzwiach plakietkami „Placówka pocztowa”. Dzięki temu sklepy będą mogły działać także w niedziele objęte zakazem handlu.

„Możliwość skorzystania ze statusu placówki pocztowej dostępna jest dla każdego franczyzobiorcy Żabki, pod warunkiem dopełnienia obowiązku podpisania umowy. Zgodnie z obowiązującym prawem, w punktach sprzedaży o statusie placówki pocztowej, nie obowiązują ograniczenia  dotyczące handlu w wybrane niedziele." - poinformowało portal Franczyzawpolsce.pl biuro prasowe Żabki.  

Firma ma bowiem, jak podał portal Wiadomoscihandlowe.pl, umowę z DHL, na mocy której we wszystkich Żabkach można bowiem odbierać paczki DHL. Z kolei w ostatnich tygodniach sieć sklepów podpisała porozumienie z Pocztą Polską z 400 punktów click&collect na ok. 1 tys. lokalizacji, a usługa może zostać wdrożona w 5 tys. sklepach Żabka/Freshmarket.

„Większość sklepów Żabka ma status placówki pocztowej w rozumieniu prawa, ze względu na umowy zawierane z operatorem pocztowym już od 2012 roku. Umowy te są związane ze świadczeniem usług pocztowych, między innymi realizowanych we współpracy z Pocztą Polską. O konsekwentnym rozwijaniu tych usług Żabka Polska informowała w minionych latach wielokrotnie." - podkreśla biuro prasowe Żabki.

Sklepy Żabki mogą więc pełnić funkcję placówek pocztowych i z tego powodu będą mogły być otwarte w niedziele objęte zakazem handlu. Jednym z wyjątków zapisanych bowiem w obowiązującej od marca br. ustawie są „placówki pocztowe w rozumieniu ustawy Prawo pocztowe”. W dodatku, według tej interpretacji, w sklepie będzie mogła pracować osoba zatrudniona przez franczyzobiorcę, a nie tylko on sam, jak ustala ustawa regulująca zasady handlu w niedziele.

Firma Żabka Polska sp. z o.o. jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka i supermarketów Freshmarket. Sieci sklepów Żabka i Freshmarket to nowoczesna koncepcja handlu detalicznego, która ma na celu zapewnienie klientom wygody w dokonywaniu zakupów i oferuje szeroki wachlarz usług dodatkowych.

Informacja na temat oferty współpracy z Żabką znajduje się w naszej bazie systemów sieciowych.

 

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram