Sklepy z bielizną Atlantic czekają zmiany

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 kwietnia 2010
Kategoria:
Salon_Port_Lodz_2Sieć planuje w tym roku odświeżyć wizerunek, a także otworzyć 26 nowych placówek. Mimo że ma już ponad 140 sklepów, nadal zainteresowana jest pozyskiwaniem franczyzobiorców z całego kraju.

- W marcu tego roku otworzyliśmy 3 nowe sklepy franczyzowe i jeden sklep firmowy w Porcie Łódź. W kwietniu będziemy otwierać sklep w nowym centrum handlowym Mazovia Płock. W całym roku planujemy otwarcie 6 sklepów firmowych oraz 20 franczyzowych, zarówno w centrach handlowych, jak i przy dobrych ulicach handlowych – zapowiada Agnieszka Kaczor, kierownik ds. rozwoju sklepów franczyzowych w firmie Atlantic, która produkuje bieliznę damską i męską oraz prowdzi sieć sklepów z tymi produktami. Liczy ona już 40 placówek firmowych i 6 outletów oraz 98 franczyzowych i partnerskich w Polsce. Atlantic jest też obecny w Rosji i na Ukrainie.

Firma chce otwierać swoje sklepy w miastach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców. Odpowiedni lokal powinien mieć ok. 35-50 mkw. W przypadku jeśli wybrany lokal posiada estetyczną witrynę, podłogę oraz oświetlenie zgodne ze standardami sieci, wówczas koszt przygotowania, umeblowania i wyposażenia salonu Atlantic wynosi około 1 tys. zł na metr kwadratowy.

Atlantic podkreśla, że mimo zawirowań kryzysowych branża bieliźniarska to wciąż obiecujący obszar. - Staramy się promować trend odchodzenia od wyłącznie funkcjonalnego traktowania na rzecz bardziej emocjonalnego, osobistego podejścia do bielizny. Uważamy, że w tym kierunku powoli ewoluować będą potrzeby klientów i chcemy już dziś być na to gotowi – wyjaśnia Iga Aksamit, dyrektor marketingu w firmie Atlantic.

W lipcu ubiegłego roku Atlantic przyjął nową strategią dla marki, zakładającą, oprócz zmian w kolekcji, również rebranding i zmiany w wizerunku całej sieci. - Przedsmak tych zmian stanowi odświeżona architektura salonu w warszawskiej Arkadii, sugerująca kierunek, w którym podążą zmiany – butikowa ekspozycja, estetyczna przytulność i intymne zaciekawienie. Atlantic będzie podążał w stronę zmysłowej kobiecości, stając się marką kobiet nowoczesnych, pewnych siebie, które nie ulegają presji zewnętrznych oczekiwań. Podobnie w kolekcji męskiej, gdzie świat marki przyjazny będzie dla aktywnych, pewnych siebie, nowoczesnych facetów. Pełnego efektu metamorfozy w kolekcji należy się spodziewać w sezonach wiosna-lato oraz jesień-zima 2010 – mówi Iga Aksamit.

Wraz z początkiem 2010 r. Atlantic uruchomił także sprzedaż online. Jest to pierwsza w Polsce firma produkująca markową bieliznę, która rozszerzyła kanały sprzedaży o profesjonalną platformę e-commerce sygnowaną stricte swoją marką. Aby możliwe najwierniej odwzorować zakupy w realnych salonach, sklep zaopatrzono we wszystkie najpopularniejsze mechanizmy do organizowania wyprzedaży, metkowania produktów przecenionych czy bestsellerów oraz obsługi promocji i rabatów.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram