Sklepy specjalistyczne stawiają na regiony

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 września 2015
Kategoria:
Foto: Kasztelan

Foto: Kasztelan

Sieć sklepów alkoholowych z Krakowa kontynuuje rozwój we franczyzie rekrutując partnerów na terenie całego kraju.

Uruchamiając w grudniu 2014 roku projekt Kasztelan-Franchising przygotowaliśmy pakiet rozwiązań w celu pozyskania partnerów dla prowadzenia Oddziałów Franczyzy Regionu, których docelowo ma być 22, jak i partnerów Uczestników dla prowadzenia franczyzowych sklepów Kasztelan w uruchamianych oddziałach. Zakładaliśmy, że w pierwszym roku działania będziemy mieś około dziesięciu partnerów w ramach oddziałów franczyzy regionu.
Obecnie działa Oddział Franczyzy Regionu Łódzkiego, który przeszedł procedurę szkolenia i uzyskania licencji. W wyniku działania tego Oddziału mamy zawarte dwie umowy z partnerami Uczestnikami na prowadzenie franczyzowych sklepów Kasztelan – mówi Piotr Ladra, prezes zarządu przedsiębiorstwa handlowego Kasztelan Group

Jak zaznacza szef grupy, wielu indywidualnym kupcom preferującym samodzielne działanie wydaje się, że zawierając umowę o uczestnictwie w sieci samoograniczają się i generują dodatkowe koszty. Nie biorą pod uwagę, że siła tkwi w wielkości i profesjonalizmie organizacji sieci i jej doświadczenia w rozmowie z producentami, dostawcami, które w znakomitej większości są korporacjami prowadzącymi dyktat rynkowi indywidualnych partnerów.

Taki dyktat jest zdecydowanie utrudniony wtedy, gdy jest silne oddziaływanie organizacji, sieci. Przykładem na takie oddziaływanie jest funkcjonowanie dubbingowych cen detalicznych w tak zorganizowanych organizacjach często oferującym swoim końcowym klientom ceny detaliczne znacznie niższe od cen hurtowych dystrybutora danego producenta – wyjaśnia prezes sieci handlowej Kasztelan.

Na pytanie co jest najtrudniejsze w zarządzaniu sklepem specjalistycznym odpowiada:

–  Zrozumienie, że aspekt dyktatu korporacyjnego, który omówiłem wcześniej jest przy słabej sieci. Przełamanie tego jest bardzo trudne i zapewne z tych powodów odpowiednia ekspansja Sieci Kasztelan jest jeszcze znacznie ograniczona. Jesteśmy jednak dobrej myśli – podsumowuje Piotr Ladra.

W sierpniu br. został uruchomiony pierwszy franczyzowy sklep Kasztelan w Mławie.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram