Sklepy Delikatesy Centrum zakończyły 2008r z rekordowymi wynikami

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 stycznia 2009
Kategoria:
delikatesy_centrum_foto1.jpg

Sklepy zrzeszone w sieci Delikatesy Centrum odnotowały w 2008r. najwyższy obrót w historii sieci - ponad 1,7 miliarda złotych co stanowi wzrost o 40% vs 2007r. 

Zwiększenie obrotu zostało osiągnięte dzięki przyśpieszeniu otwarć do 85 sklepów rocznie oraz jako efekt silnego wzrostu obrotów we wcześniej istniejących sklepach (+17%). Placówki funkcjonujące w sieci ponad 2 lata wygenerowały 27.400 zł. obrotu w ciągu roku z m2.

Liczba sklepów, które  przyłączyły się do Delikatesów Centrum była rekordowa: 85.  Nowe sklepy zostały otwarte prawie po równo przez nowych jak i przez wcześniej należących do sieci franczyzobiorców. Jednak największą dynamikę otwarć wykazali franczyzobiorcy innych sieci, którzy zdecydowali się na zmianę z tradycyjnych systemów franczyzowych na formułę Delikatesy Centrum. Wysoka liczba otwarć połączona z powtarzającą się małą liczbą zamkniętych sklepów (4 w całym roku) skutkowało zakończeniem roku rekordową liczbą 376 sklepów.

W 2008r otworzono pierwsze sklepy Delikatesy Centrum w województwach: dolnośląskim, opolskim, łódzkim i mazowieckim. Dołączyły one do funkcjonujących już w województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i lubelskim.

delikatesy_centrum_foto1.jpg

Najważniejszy jednak dla uczestników sieci jest wzrost obrotu w sklepach już istniejących w roku poprzednim na poziomie 17% (wskaźnik wzrostu like for like).  Jest to wyraźnie powyżej poziomu wzrostu całego rynku, co oznacza że typowemu sklepowi Delikatesy Centrum udało się zwiększyć swój udział w rynku oraz znacząco poprawić wskaźnik sprzedaży z metra kwadratowego, który w roku 2008 wyniósł 27.4 tys. zł dla sklepów funkcjonujących powyżej 2 lat oraz 26 tys. zł łącznie z nowymi sklepami.

Komentując wyniki sklepów, prezes Pedro Martinho podkreślił: „Kluczem do sukcesu na rynku jest stosowanie modelu biznesowego Nowoczesnej Franczyzy, opartego na związku oddanych sobie partnerów, na profesjonalizmie i na pełnym systemie marketingowym. Wyniki jasno pokazują że Nowoczesna Franczyza, w przeciwieństwie do tradycyjnej franczyzy, posiada narzędzia dające franczyzobiorcom możliwość osiągnięcia zwycięstwa na rynku, a nie jedynie sprzedawania nadziei przetrwania”.

W roku 2008 udało się  poprawić parametry logistyczne sieci takie jak terminowość dostaw (z 89% na 95%) oraz procent realizacji zamówień sklepów (z 94.8% na 96%).

Eurocash zatrudnia blisko 700 osób dedykowanych wyłącznie do obsługi sklepów Delikatesy Centrum. Wspólne wartości całej ekipy to zasada, że franczyzobiorca na pierwszym miejscu, a także jakość, uczciwość, wymagające partnerstwo oraz praca zespołowa.

Redakcja, 26.01.2009

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram