Sklepy budowlane łączą się w grupę

Data dodania: 25 sierpnia 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Market Mrówka

Właściciele sklepów budowlanych coraz częściej decydują się na działanie w grupie.

W sierpniu tego roku firma Mar-Zet otworzyła market Mrówka w Tłuszczu (woj. mazowieckie). Sklep ma 800 m² powierzchni. Kompleksową obsługę zapewnia 12-osobowa załoga. W tym miesiącu otwarto także 204 market „dom i ogród” w sieci PSB-Mrówka w miejscowości Pawłów, w woj. świętokrzyskim.

Właściciele firmy MIG, państwo Jadwiga i Gustaw Jarosz, przystąpili do Grupy PSB wiosną 2015 roku w celu przekształcenia swojego sklepu w market PSB-Mrówka i powiększenia oferowanego asortymentu. Prace remodelingowe odbywały się na funkcjonującym markecie, a dotychczasowi klienci zapoznawali się stopniowo z nowym asortymentem oraz nową wizualizacją. Na wspólnym placu handlowym zlokalizowany jest market spożywczy Lewiatan, sklep z odzieżą i zabawkami, stacja benzynowa oraz market Mrówka o powierzchni 1400 m².

Na czym polega współpraca partnerska w ramach grupy? Bogdan Panhirsz, dyrektor zarządu Grupy Polskie Składy Budowlane w wywiadzie dla magazynu „Franczyza&Biznes” mówi, że centrala służy partnerom w bieżącym prowadzeniu swoich firm.

Negocjuje podstawowe elementy umów handlowych, organizuje setki szkoleń dla personelu składów, sklepów, wykonawców, oferuje pełne know - how prowadzenia biznesu, informuje o zmieniających się przepisach, w tym podatkowych, proponuje usługi, jakie zasadniczo redukują koszty stałe prowadzenia działalności, kredytuje partnerów, prowadzi centralny marketing dla sieci PSB oraz sklepów PSB-Mrówka.

Składy i sklepy są zobligowane do centralnych zakupów, by umożliwiać centrali lepsze warunki negocjacji z dostawcami, bankami  i usługodawcami. Trudno opisać wszystkie elementy współpracy w ramach Grupy - to wynik 17 lat pracy sporego zespołu osób – zaznacza Bogdan Panhirsz.

Grupa PSB jest spółką akcyjną; 74 % akcji należy do osób i firm,  reprezentujących składy oraz PSB-Mrówki, 26 % akcji należy do blisko 50-ciu, największych dostawców-producentów materiałów budowlanych. Zarząd jest dwuosobowy, Radę Nadzorczą reprezentuje 7 osób wybieranych co 2 lata spośród akcjonariuszy. Oczywiście, najważniejszym organem jest ZWZA,  które m.in. wybiera Zarząd i Rada Nadzorca. Centrala PSB zatrudnia ponad 340 osób, w tym personel filii w Warszawie, Mrówek w Busku-Zdroju, Zduńskiej Woli, Jaśle oraz 10 przedstawicieli terenowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram