Sklep ortopedyczny dla zaangażowanych inwestorów

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 czerwca 2011
Kategoria:
wózek_inwalidzki

wózek_inwalidzki

Sklepy Galeria Zdrowia, przy inwestycji na poziomie 100 tys. zł, zwracają się w ciągu roku. Właściciel sieci chce jednak współpracować tylko z osobami, które samodzielnie poprowadzą placówkę.

- W ubiegłym roku otworzyliśmy 5 sklepów franczyzowych, od początku tego roku ruszyły trzy kolejne, a po wakacjach planowane są jeszcze dwa otwarcia. Takie tempo rozwoju nas satysfakcjonuje. Zgłasza się do nas ok. 10 potencjalnych franczyzobiorców miesięcznie, ale następujące później spotkania i rozmowy weryfikują kandydatów - mówi Aneta Fendorf, dyrektor zarządzająca w firmie Mobilex, budującej sieć Galeria Zdrowia.

Dodaje, że prowadzenie sklepu ze sprzętem ortopedycznym to biznes niełatwy, zależny od bardzo specyficznych uwarunkowań, wymagający specjalistycznej wiedzy i dużej odpowiedzialności. Większość franczyzobiorców Galerii Zdrowia to laicy w dziedzinie sprzętu medycznego, którzy całą wiedzę otrzymali na szkoleniach franczyzowych. Jest jej sporo, bo oprócz informacji czysto technicznych związanych z samym sprzętem, trzeba zapoznać się z regulacjami prawnymi oraz zasadami refundacji z NFZ.

- Oczywiście każdy jest w stanie się tego nauczyć. Jednak aby prowadzić sklep w naszej sieci, właściciel musi chcieć zaangażować się w jego codzienną pracę, obsługę klienta, nadzorowanie pozostałych pracowników - wyjaśnia Aneta Fendorf.

Galeria Zdrowia liczy obecnie 13 sklepów, w tym 11 franczyzowych. Żadna placówka do tej pory nie została zamknięta, wszyscy partnerzy okazali się więc dobrze dobrani. Według organizatora sieci, większości z nich udaje się uzyskiwać zakładane przez firmę zyski, pozwalające na zwrot zainwestowanych na starcie 100 tys. zł w ciągu roku. Jedynie w niektórych przypadkach trwa to nieco dłużej. Zależy to jednak głównie od właściwej obsługi klienta, bowiem branża nie jest uzależniona od koniunktury gospodarczej.

- Jesteśmy raczej zależni od kondycji NFZ. Czasem zdarzają się drobne problemy, ale są one przejściowe, gdyż dla osób niepełnosprawnych, które mogą poruszać się jedynie o kulach albo na wózku inwalidzkim, pieniądze zawsze muszą się znaleźć - podkreśla Aneta Fendorf.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram