Sieciowe marki podbijają food courty

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 sierpnia 2017
Kategoria:
Foto: Coffeeloffee
Sieciowe marki podbijają food courty

Udział oferty gastronomicznej na food courtach będzie rósł. Tego typu lokalizacje preferuje wiele konceptów rozwijających się w oparciu o franczyzę.

Anna Wysocka, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych JLL, przypomina jeszcze 10 lat temu w Polsce oferta gastronomiczna w centrach handlowych stanowiła ok. 5–7 proc. Obecnie współczynnik ten w wiodących centrach w dużych miastach wzrósł do ok. 10–15 proc., a w pojedynczych przypadkach – np. dużych stołecznych obiektów – nawet do 20 proc.

„Trend rozwoju oferty restauracyjno-kawiarnianej obserwujemy od dłuższego czasu, jednak wraz z dojrzewaniem rynku staje się ona coraz bardziej zdywersyfikowana i wysublimowana. Zmienia się funkcja obiektów – centra handlowe stają się miejscem spędzania wolnego czasu, spotkań ze znajomymi, czy partnerami biznesowymi” – zauważa Anna Wysocka.

Dodaje, że dziś dobrze skomponowana oferta gastronomiczna jest jednym z kluczowych wyróżników obiektu na tle konkurencji oraz wabikiem na klientów, którzy w ten sposób spędzają więcej czasu w centrum handlowym, a co za tym idzie – więcej wydają.

Dominują marki franczyzowe

Jak podkreśla Anna Wysocka, oferta gastronomiczna w centrach handlowych oparta jest w dużej mierze na konceptach sieciowych, ze znaczącym udziałem operatorów typu fast food. Świetnie radzą sobie również lodziarnie i cukiernie. Wśród najbardziej popularnych franczyzowych marek gastronomicznych na food courcie spotakamy m.in. Olimp, Kuchnia Marche, Coffeeloffee, Furore!, Mangatto, Makarun Spaghetti and Salad, SO! COFFEE oraz SUBWAY.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram