Sieć sklepów dla podróżnych zmienia właściciela

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Euroshop wejdzie do portfela francuskiego inwestora.

Właściciel kilku franczyz gastronomicznych kupił sieć sklepów Euroshop w Polsce i Estonii.

Spółka Lagardère Travel Retail podpisała umowę z firmą Inflight Service Group - właścicielem, działających na lotniskach i promach sklepów Euroshop dotyczącą zakupu działalności firmy w Polsce i Estonii.

Transakcja obejmie należące do IFS Poland sklepy działające na lotnisku w Modlinie, w sumie jest ich pięć oraz sklepy bezcłowe na promach Unity Line Polski. W przypadku rynku estońskiego Lagardère Travel Retail przejmie trzy sklepy na lotnisku w Tallinie i jedną placówkę handlową w porcie.
Zamknięcie transakcji na rynku polskim jest uzależnione, m.in. od zgody urzędu antymonopolowego.

Przejęcie aktywów Inflight Service Group w Polsce i Estonii oznacza znaczne rozszerzenie biznesu firmy Lagardère Travel Retail na rynku sklepów wolnocłowych w regionie. Jest to zgodne ze strategią Grupy Lagardère, która zakłada rozwój biznesu poprzez zwiększanie powierzchni handlowej w miejscach turystycznych.

Lagardère Travel Retail jest jedną z czterech gałęzi biznesowych francuskiej Grupy Lagardère i jest czwartym co do wielkości sprzedaży detalistą na rynku travel retail, na całym świecie. Firma obsługuje wszystkie trzy segmenty tego rynku, od Duty Free i produkty luksusowe po gastronomię.

Jest m.in. właścicielem franczyzowego konceptu lodziarni Furore! I kawiarni SO! COFFEE. Ponadto, spółka Lagardere Travel Retail zarządza siecią 630 sklepów prasowych pod markami Inmedio, Relay, Virgin, Discover, a także sklepami typu convenience pod marką 1 Minute.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram