Sieć sklepów alkoholowych Al.Capone zapowiada rozwój we franczyzie

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 sierpnia 2014
Kategoria:

W ciągu najbliższych trzech lat sieć specjalistycznych sklepów alkoholowych Al.Capone chce pozyskać 30 franczyzobiorców na terenie województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Korzyści z przystąpienia do systemu franczyzowego to m.in. funkcjonowanie pod rozpoznawalną marką, korzystanie z siły zakupowej sieci i satysfakcjonujące zyski ze sprzedaży alkoholi. Ofertę franczyzową przygotowano we współpracy z ekspertami Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych.

Al.Capone® to sieć specjalistycznych sklepów z alkoholem działająca obecnie na terenie miasta Tarnowa oraz ościennych miejscowości województwa małopolskiego: Tuchowa, Żabna i Dąbrowy Tarnowskiej. Największym osiągnięciem organizatora systemu Al.Capone® jest zbudowanie w bardzo krótkim czasie silnej lokalnej sieci z bardzo dobrze rozpoznawalną marką, pozytywnym odbiorem u klientów i znacznym udziałem w regionalnym rynku pod względem wielkości sprzedaży.

W chwili obecnej sieć skupia 11 sklepów, z czego pierwszy franczyzowy uruchomiony został w kwietniu 2014 roku w Dębicy na terenie województwa podkarpackiego. Przedmiotem działalności operatora systemu Al.Capone® jest handel detaliczny napojami alkoholowymi. Ofertę uzupełniają papierosy, napoje, drobne słodycze, słone przekąski (chipsy, paluszki) i lód spożywczy.

Organizator system franczyzowego Al.Capone® zapowiada, że w pierwszej kolejności powstawać będą sklepy zlokalizowane jak najbliżej obszaru działania sieci własnej, a następnie wzajemnie korzystając z rozpoznawalności marki Al.Capone® w dalszych regionach kraju. Spółka nie przewiduje na razie uruchamiania sklepów franczyzowych oddalonych o więcej niż 150 kilometrów od siedziby – centrali sieci, która znajduje się w Tarnowie.

– Każdy ze sklepów oznaczony jest naszym charakterystycznym logotypem, kojarzącym się z szerokim asortymentem alkoholi, miłą i kompetentną obsługą oraz ciekawym wystrojem wnętrza. Kluczowe miejsce w palecie naszych produktów, obok najpopularniejszych kategorii wszelakich alkoholi odgrywają piwa z browarów regionalnych, do tej pory słabo znanych w regionie. Za naszym udziałem stają się one dostępne dla każdego. Na naszych półkach dostępne są również różne rodzaje whisky - od klasycznych i dobrze znanych marek szkockich, irlandzkich czy amerykańskich, aż po japońskie, znane wyłącznie koneserom tego trunku – mówi Maciej Gubernat, dyrektor ds. franczyzy Al.Capone.

Dodaje, że od kilku lat w Tarnowie i okolicach firma współtworzy szereg imprez kulturalnych i sportowych, organizując m.in. Festiwal Dobrego Piwa.

– Postanowiliśmy również mieć własny udział w rynku piwnym, w związku z czym stworzyliśmy nową markę Piwo Tarnowskie, butelkowane, z historyczną etykietą, dostępne wyłącznie w naszych sklepach – dodaje Maciej Gubernat.

Korzyści z przystąpienia do sieci franczyzowej Al.Capone®

Do najważniejszych korzyści związanych z prowadzeniem franczyzowego specjalistycznego sklepu z alkoholem Al.Capone® należą:
• funkcjonowanie pod rozpoznawalną marką o innowacyjnym podejściu do zarządzania konceptem handlowym;
• korzystanie z siły zakupowej sieci specjalistycznych sklepów z alkoholem Al.Capone®, (atrakcyjne warunki handlowe, cenowe, promocyjne itp., dostęp do pakietów zakupowych niedostępnych dla pojedynczego sklepu);
• otrzymanie w pełni sprawdzonej koncepcji handlowej specjalistycznego sklepu z alkoholem;
• pełna dostępność (sklepy są czynne przez 24 godziny 7 dni w tygodniu przez cały rok)
• stale rosnąca rozpoznawalność marki w nasyconym otoczeniu konkurencyjnym, a co za tym idzie odpowiedni poziom obrotów i marży, czyli satysfakcjonujących zysków;
• stały transfer wiedzy operacyjnej o zarządzaniu specjalistycznym sklepem z alkoholem.

Restauracja Sieć sklepów alkoholowych Al.Capone zapowiada rozwój we franczyzie; Foto: Al. Capone

Przewagę konkurencyjną zapewniają szkolenia

Jedną z najważniejszych cech systemu franczyzowego Al.Capone® jest stały transfer wiedzy i doświadczenia wynikającego z zarządzania siecią sklepów własnych na terenie Małopolski. Bieżące informacje dla franczyzobiorców są przekazywane m.in. za pośrednictwem cyklu szkoleń, które obejmują wszystkie obszary funkcjonowania franczyzowego specjalistycznego sklepu z alkoholem Al.Capone®. Biorąc pod uwagę cykl otwarcia nowego sklepu, jak i adaptacji lokalu już funkcjonującego do standardów obowiązujących w sieci Al.Capone®, działania szkoleniowe podzielone są na kilka etapów, aby każdy z franczyzobiorców został wyposażony w taki poziom wiedzy, który pozwoli mu skutecznie konkurować na lokalnym rynku.

Specjaliści od alkoholu

Franczyza jest naturalną metodą rozwoju działalności własnej sieci sklepów specjalistycznych, funkcjonujących na rynku od kilku lat, dzięki której rozwój może być szybszy, przynosząc jednocześnie wymierne korzyści dla wszystkich jej uczestników.
Ten warunek jest podstawą skutecznego rozwoju oferty franczyzowej. Tylko poprzez osiąganie wzajemnych korzyści sieć może się rozwijać, a jej uczestnicy – franczyzobiorcy osiągać indywidualnie określane cele biznesowe.

Misją systemu Al.Capone® jest odpowiedzialna sprzedaż alkoholi zgodnie z ideą „Specjaliści od alkoholu”, na realizację której składa się szereg czynników, a wśród nich najważniejsze takie jak: bardzo szeroki asortyment alkoholi ze wszystkich kategorii, konkurencyjne ceny, profesjonalna obsługa, charakterystyczny wystrój sklepów.

– Chcemy maksymalnie zagospodarować i rozszerzać niszę rynkową, oferując naszym klientom najszerszy asortyment alkoholi w konkurencyjnych cenach oraz profesjonalną i odpowiedzialną obsługę – podsumowuje Maciej Gubernat, dyrektor ds. franczyzy Al.Capone®.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram