Sieć pizzerii Biesiadowo urośnie dwukrotnie

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 stycznia 2010
Kategoria:

biesiadowoNa koniec roku ma działać 60 lokali pod tą marką. Właściciel firmy zapowiada też na koniec lutego otwarcie pierwszych placówek franczyzowych Crazy Piramid Pizza.

 

W ciągu tygodnia ma zostać uruchomionych 5 nowych pizzerii pod marką Biesiadowo: w Rawie Mazowieckiej, Ełku, Wałbrzychu, Piasecznie oraz Stalowej Woli. Wówczas będzie ich już w sumie 32, z czego 31 to właśnie lokale franczyzowe. Właściciel koncepcji rowoju biznesu pod marką Biesiadowo, Wojciech Goduński przyznaje w rozmowie z portalem Franczyzawpolsce.pl, że na koniec roku spodziewa się, że w całym kraju będzie działało 60 pizzerii Biesiadowo.

Firmie dużo trudniej wystartować z nową marką Crazy Piramid Pizza, pod którą mają być sprzedawane pizze w kształcie rożka produkowane przez specjalną maszynę. Nowego specjału można na razie spróbować tylko w Aleksandrowie Łódzkim, jedynym lokalu własnym firmy. - Biesiadowo znacznie łatwiej rozwijać, bo ma już markę, pod którą działa kilkadziesiąt lokali. Potencjalni franczyzobiorcy widzą, że to się sprawdza. Z pewnością, gdy uruchomimy kilka pierwszych Crazy Piramid Pizza, to rozwój sieci pod tą marką również przyspieszy – uważa Wojciech Goduński. Przyznaje, że zainteresowanie koncepcją jest duże, jednak umowy franczyzowe nie zostały jeszcze podpisane. Mimo to Goduński spodziewa się, że pierwsze lokale franczyzowe pod marką Crazy Piramid Pizza wystartują pod koniec lutego.

Atutem Biesiadowa oraz Crazy Pyramid Pizza jest niski koszt otwarcia lokalu. - To najtańsza franczyza na rynku wśród pizzerii – zapewnia Goduński. Otwarcie lokalu o powierzchni 70-80 mkw. pod marką Biesiadowo to koszt rzędu 42 tys. zł. W całości jest on przeznaczony na wyposażenie lokalu, bowiem franczyzodawca nie pobiera opłaty wstępnej. Dopiero po otwarciu pizzerii wynosi ona 1000 zł miesięcznie.

Jeszcze tańsza może być formuła Crazy Piramid Pizza. Franczyzobiorca może uruchomić niewielki, kilkumetrowy lokal, w którym jedzenie podawane jest przez okienko. W takim przypadku wystarczy inwestycja 30 tys. zł. Za 15 tys. zł można natomiast wprowadzić ofertę Crazy Piramid Pizza do istniejącego już lokalu gastronomicznego. Uruchomienie pizzerii, która będzie miała w swojej ofercie zarówno menu podobe do Biesiadowa jak i Crazy Piramid Pizzę ma kosztować ok. 50 tys. złotych.

W tym tygodniu zamieścimy na portalu Franczyzawpolsce.pl artykuł analizujący szerzej ofertę franczyzową wśród pizzerii oraz zagadnienia związane z uruchomieniem takiej inwestycji.

Joanna Cabaj – Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram