Sieć Matrasu na sprzedaż

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 kwietnia 2014
Kategoria:
Matras

Potężne zmiany czekają rynek księgarski. Pod młotek idzie druga co do wielkości sieć księgarń - Matras. Sieć już od dłuższego czasu boryka się z problemem braku płynności finansowej.

Kupnem sieci zainteresowanych jest 4 inwestorów. Są wśród nich również wydawcy. Już w połowie zeszłego roku do kupna firmy przymierzał się fundusz Ipopema, oferując 26 mln zł. Teraz przejęciem sieci zainteresowane są również firmy wydawnicze.

Matras jest łakomym kąskiem. To druga co do wielkości sieć księgarni na rynku - ma ok. 180 placówek, sporo z nich usytuowanych jest w galeriach handlowych. Więcej ma tylko Empik (ok. 200), oferuje jednak szerszy wachlarz towarów i usług. 90% przychodów Matrasa pochodzi ze sprzedaży książek. Mała dywersyfikacja powoduje problemy - Matras potrafił już na kilka miesięcy zamrozić wypłaty faktur dla niektórych wydawców, by spłacić innych. Trzeba jednak przyznać, że podobne problemy miał swego czasu Empik.

Matras powstał na bazie katowickiej księgarni, dołączały do nich przejmowane dawne Domy Książki i nowe punkty.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram