Sieć lodziarni sponsorem spotkania Św. Mikołaja z dziećmi

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

W niedzielę, 6 grudnia czyli w „Mikołajki”, Białystok po raz kolejny odwiedzi Joulupukki – Święty Mikołaj z fińskiego Rovaniemi. To już trzecia wizyta na Podlasiu tego wyczekiwanego nie tylko przez najmłodszych gościa, który przyjeżdża na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii.

Jego przyjazd ma związek z kolejną odsłoną akcji „Przedsiębiorcy dzieciom”, w której firmy fundują prezenty dla najbardziej potrzebujących maluchów z Białegostoku. W tym roku Mikołaj wręczy świąteczne upominki podopiecznym Białostockiego Oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu oraz uczniom klas 0-3 Zespołu Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Jana Pawła II w Białymstoku. Hasłem tegorocznej edycji jest „Dziecięcy świat bez barier”.

W zorganizowaną przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego inicjatywę włączyło się kilkanaście przedsiębiorstw. Wśród nich są m.in. Lody Bonano, wywodząca się z Białegostoku największa w Polsce sieć franczyzowych lodziarni. Jak zapewnia Radosław Charubin, twórca tego lodowego giganta, decyzja o wsparciu akcji była naturalna, z uwagi na familijny charakter jej wyrobów.

– Mamy świadomość, że nie da się wesprzeć wszystkich potrzebujących, ale nie oznacza to przecież, że nie należy pomagać w ogóle. Wręcz przeciwnie. Wierzę, że dzięki współpracy wielu zaangażowanych w to dzieło podmiotów, będzie to pomoc bardzo konkretna i co najważniejsze sprawi wiele radości dzieciom, a przecież o to też chodzi, aby w tym magicznym okresie, nikt nie czuł się samotny i smutny, zwłaszcza jeśli chodzi o najmłodszych – zaznacza Radosław Charubin. 

Oprócz prezentów, które Święty Mikołaj osobiście wręczy dzieciom, Joulupukki spotka się też z mieszkańcami miasta, gdzie weźmie udział w uroczystym zapaleniu światełek na miejskiej choince. Spotkanie z Mikołajem z Rovaniemi zaplanowano w godzinach od 15.00 do 17.00 na Rynku Kościuszki. Imprezie będą towarzyszyły występy i pokazy w wykonaniu dzieci i młodzieży, a także liczne dodatkowe atrakcje i konkursy.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram