Sieć Invito rozwijana wolniej niż planowano

Autor: Redakcja
Data dodania: 30 czerwca 2009
Kategoria:
invito_logo.jpg
invito_logo.jpgDziałająca na rynku usług gastronomicznych spółka PolRest kontynuuje rozwój sieci restauracji Invito pasta&pizza, jednak nie w takim tempie, jak planowano jeszcze rok temu.

W ramach uruchomionej w 2008 roku sieci restauracji został otwarty ósmy lokal w Polsce. Nowa restauracja Invito usytuowana jest w Galerii Sandomierz przy ulicy Przemysłowej 1, zlokalizowanej w odległości dwóch kilometrów od centrum miasta. Powierzchnia nowego lokalu wynosi ok. 90 m2, dla gości przygotowano 60 miejsc siedzących. Zgodnie z przyjętą formułą sieci, lokal ma identyczny wystrój wnętrza jak inne obiekty Invito.

Sieć restauracji Invito

Restauracje Invito należą do sektora casual dining. Format restauracji umożliwia otwieranie lokali w centrach i galeriach handlowych oraz w mniejszych miastach. Oferta Invito skierowana jest głownie do ludzi młodych i młodych rodzin, które chcą szybko i dobrze zjeść oraz nie wydawać wielu pieniędzy na posiłek. Ponadto uniwersalna formuła Invito umożliwia dotarcie do szerokiego grona klientów. Jednym z pomysłów Spółki na rozwój sieci Invito jest sprawdzony model polegający na sprzedaży posiłków wraz z dostawą. W dobrze rozwiniętych sieciach sprzedaż w lokalu stanowi zazwyczaj jedynie 20-30% ogólnej sprzedaży, większość dostarczana jest bowiem do klientów. W przypadku Invito istnieje możliwość zamówienia jedzenia telefonicznie oraz za pomocą internetu.

Zapowiedzi i ich realizacje

Obecnie działa osiem lokali: pierwszy otwarty w Krakowie (kwiecień 2008 r.), w Gdyni (lipiec 2008 r.), we Wrocławiu (sierpień 2008 r.), w Warszawie (październik 2008 r.), drugi w Krakowie (listopad 2008 r.), w Bielsku-Białej (grudzień 2008 r.), w Łodzi (luty 2009 r.) oraz właśnie otwarty w Sandomierzu. Już w 2008 roku spółka zapowiadała, ze do 2010 roku planuje wydać na rozwój sieci Invito 35 mln zł. Do końca maja 2009 roku spółka planowała uruchomić około 11 restauracji – niestety z mizernym skutkiem, jak widać bowiem udało się uruchomić jedynie dwa obiekty. Jeszcze pół roku temu przedstawiciele spółki  deklarowali, że na koniec 2010 roku PolRest zamierza zarządzać około 32 lokalami tej marki. Cóż... Czekamy.

Agnieszka Grabuś, 29 czerwca 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram