Sieć franczyzowa Alsen zachowała stabilność

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 listopada 2009
Kategoria:

logo_alsenPomimo spowolnienia gospodarczego, które dotknęło wielu sprzedawców, sieć franczyzowa Alsen zachowała stabilność.

- Rok 2009 kończymy ze stałą liczbą partnerów - ok. 250 firm, co przekłada się na ok. 320 salonów zlokalizowanych na terenie całej Polski. Dzięki temu jesteśmy obecni w prawie każdym mieście powyżej 20 tysięcy mieszkańców, jak również w znacznie mniejszych miejscowościach – mówi Jan Zdebel, Prezes Zarządu, ALSEN Sp. z o.o.

Od początku działalności celem spółki było budowanie sieci. Jak przyznaje Zdebel w 2009 roku firma skupiła się na  równomiernym wzroście, ale bez doprowadzania do sytuacji, w której zrzeszone sklepy będą musiałby ze sobą rywalizować. - Jako jedyna sieć franczyzowa na rynku komputerów i elektroniki użytkowej, zaoferowaliśmy partnerom swój własny sklep internetowy zbudowany na bazie naszej platformy e-commerce - dodaje.

Sieć Alsen stale inwestuje w poziom wiedzy franczyzobiorców. Na przełomie maja i czerwca przeprowadziliśmy cykl szkoleń dla zrzeszonych partnerów, których celem było podniesienie wiedzy handlowców i jakości obsługi klientów. Tego typu inicjatywy będą z całą pewnością kontynuowane w najbliższej przyszłości.

W nadchodzącym roku Alsen chce skoncentrować się się na wspieraniu działalności franczyzobiorców. Firma planuje dalszą intensyfikację reklam billboardowych, częstsze dostarczanie gazetek i katalogów do salonów, a także dalszy rozwój platformy internetowej, która podnosi poziom sprzedaży w lokalnych punktach.

Agnieszka Grabuś

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram