Sieć FJ pozyskuje franczyzobiorców dla Carrefoura

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 sierpnia 2012
Kategoria:
Na podstawie umowy zawartej w maju 2011 o współpracy partnerskiej pomiędzy FJ Marketing Concept a Carrefour Polska, właściciele 294 placówek FJ jeśli spełnią określone wymagania, mogą zostać franczyzobiorcami Carrefoura na preferencyjnych warunkach.

FJ Marketing Concept chętnych do skorzystania z preferencyjnych warunków w sieci Carrefour szuka w szeregach sieci FJ proponując korzystne warunki umowy tj., nie ma opłaty wstępnej, zaś opłata franczyzowa stanowi stały procent, uwarunkowany od poziomu obrotów. Ponadto w ramach pakietu startowego Carrefour pokrywa koszt wizualizacji zewnętrznej, oprogramowania i szkoleń personelu. Jeśli zachodzi potrzeba, doposaża placówkę w meble. Do tej pory zdecydowało się na to 18 detalistów, z czego 15 prowadzi sklepy pod szyldem Carrefour Express, a trzech rozwija markę Carrefour Express convenience, opracowaną z myślą o placówkach mniejszego formatu (do 100 mkw. powierzchni sprzedaży).

Umowa z Carrefourem podpisywana jest na 5 lat bez możliwości wycofania się i ze świadomością, że częściowo rezygnuje się z niezależności. Szyld może zmienić właściciel sklepu FJ, który posiada środki finansowe na zabezpieczenie transakcji oraz prowadzi sklep w atrakcyjnej lokalizacji.

Ryszard Olkowski, właściciel firmy FJ Marketing Concept i prezes zarządu spółki FJ Sklepy Spożywcze uważa, że Carrefour nie jest konkurentem dla sklepów FJ, ale partnerem, z którym detalista może zbudować nowy wizerunek pod logo Carrefour Express. Uważa, że związanie się z silnym partnerem, jakim jest Carrefour, to szansa dla detalistów aby na tle rosnącej konkurencji zaznaczyć swoją pozycję rynkową.

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram