Sieć fast food testuje jadalne naczynia

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: KFC
KFC eksperementuje z jadalnymi naczyniami.

Międzynarodowa sieć szybkiej obsługi KFC testuje naczynia zrobione z ciasta, które po zjedzeniu głównego posiłki można… zjeść na deser.

Zjeść naczynie, w którym podano ryż z kawałkiem kurczaka mogą na razie jedynie klineci wybranych restauracjach w Indiach, gdzie zostały uruchomione testy – podaje serwis Zeenews.com. Firma tłumaczy, że chce się włączyć w nurt ekologiczny i w przyszłości usunąć ze swoich restauracji wszystkie wyroby z tworzyw sztucznych. Program pilotażowy jest prowadzony w mieście i potrwa do 4 maja tego roku.

Każdy klient zamawiający w restauracji jedno z najpopularniejszych tam dań - Rice Bowlz (ryż z warzywami z panierowanymi kawałkami kurczaka) otrzyma je w misce ulepionej z ciasta. Jak zapewnia KFC jest to takie samo ciasto jak to, z którego robi się tortillę. Jest ono codziennie przygotowywane w restauracji.

KFC nieprzypadkowo wybrało Bangalore jako miejsce swojego ekologicznego eksperymentu. Niedawno władze prowincji Karnataka, w której leży Bangalore zapowiedziały wycofanie z użycia w miejscach publicznych wszystkich przedmiotów wyrabianych z tworzyw sztucznych, takich jak plastikowe sztućce, naczynia czy torby na zakupy.

Fast food planuje, że jeśli eksperyment z jadalnymi miskami wypadnie pomyślnie, to stopniowo będzie rezygnował z jednorazowych naczyń zarówno w Indiach, jak i innych krajach.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram