Sieć Esotiq&Henderson przynosi zyski

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: ESOTIQ

W ostatnim kwartale 2014 roku przychody Esotiq&Henderson, spółki rozwijającej się m.in. poprzez franczyzę wyniosły 26,8 mln zł i były wyższe od wypracowanych w analogicznym okresie poprzedniego roku o blisko 0,6 mln zł, co oznacza wzrost o 2%. Firma wdrożyła też dwie nowe linie asortymentowe: kosmetyki Esotiq Natural oraz bieliznę Esotiq Sexy You.

Esotiq to marka ekskluzywnej bielizny dla kobiet. Projekty Esotiq powstają przy współpracy z domem mody Eva Minge. Obecnie sieć salonów Esotiq liczy ponad 200 na terenie Polski. Marka rozwija sieć w centrach handlowych otwierając salony własne i franczyzowe.

Polecamy: Esotiq kusi brakiem opłat wstępnych

Narastająco za cztery kwartały 2014 roku przychody spółki osiągnęły poziom 105,1 mln zł, wobec 89,9 mln zł w odpowiednim okresie 2013 roku (wzrost o około17%). W ujęciu skonsolidowanym przychody w IV kwartale 2014 roku wyniosły 28,8 mln zł i były wyższe od uzyskanych w analogicznym okresie 2013 roku o ponad 0,4 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 1%.

Jak poinformował zarząd spółki, dynamiczny rozwój firmy jest efektem realizacji ustawicznych działań marketingowych opartych na oferowaniu klientowi atrakcyjnej i optymalnie dopasowanej do jego oczekiwań kolekcji dostępnych w wyspecjalizowanych salonach zlokalizowanych w najlepszych punktach handlowych w Polsce i za granicą.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram