Sieć drogerii zbyt biedna na upadłość

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 czerwca 2017
Kategoria:
Foto: Dayli
Sieć drogerii zbyt biedna na upadłość

Spółka Dayli, która jeszcze dwa lata temu planowała budowę sieci franczyzowej nie może ogłosić upadłości ze względu na brak środków niezbędnych dla sfinansowania kosztów postępowania.

Analizując sytuację majątkową Dayli sąd w Krakowie doszedł do przekonania, że firma nie dysponuje majątkiem koniecznym dla sfinansowania kosztów postępowania upadłościowego, a które wstępnie zostały oszacowane na kwotę przekraczającą 2 mln zł.

Zgodnie z dokonaną szacunkową wyceną, łączna wartość majątku Dayli na dzień złożenia sprawozdania (15 maja 2017 r.) wynosiła 1.572.646,55 zł. Do tej wstępnej wyceny należy podchodzić z dużą ostrożnością, licząc się chociażby w przypadku środków trwałych z redukcją wysokości zakładanej kwoty o 50%.

Dodatkowo Dayli nie dysponuje w istocie żadnymi środkami pieniężnymi, które pozwoliłyby pokryć nawet te pierwsze znaczne koszty, procesu upadłościowego.

Sieć drogerii Dayli rozwijała się w formacie własnym. Planowała też rozwój poprzez franczyzę. Łącznie do końca 2017 roku sieć planowała mieć około 300-350 placówek (dwa lata temu było ich około 170 - do końca 2015 roku firm chciała otworzyć 70 nowych lokali, w tym 20 we franczyzie). Projekt franczyzy jednak nie wystartował, zaś w połowie listopada 2015 roku zarząd Grupy Kerdos poinformował o konieczności złożenia wniosku o upadłość z powodu niewypłacalności. 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram