Sieć drogerii zamknęła sklepy

Data dodania: 8 marca 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Zamknięto 30 sklepów Dayli.

Należąca do spółki Kerdos Group sieć drogerii wstrzymała działalność operacyjno-handlową we wszystkich swoich 30 placówkach. Powodem było wypowiedzenie ramowej umowy komisu przez firmę La Rose, a w konsekwencji utrata przez Dayli zdolności sanacyjnych.

Kerdos Group to spółka holdingowa, skupiona na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych i higienicznych poprzez sieć drogerii, w tym za granicą.

W piśmie do sędziego komisarza firma zwróciła uwagę, że w tej sytuacji zrealizowanie zobowiązania do sprzedaży zapasu handlowego będzie niezwykle trudne. Jednocześnie potwierdziła, że towar stanowi istotny składnik majątku Dayli, a jego zachowanie może zwiększyć atrakcyjność przedsiębiorstwa w oczach firm potencjalnie zainteresowanych nabyciem sieci.

Przypomnijmy, że dwa lata temu sieć Dayli zapowiadała bardzo dynamiczny rozwój. Do 2017 roku planowała mieć około 350 sklepów (w 2015 roku w sieci działało około 170 drogerii). W planach firmy był również rozwój poprzez franczyzę. Jednak już w listopadzie 2015 roku zarząd Kerdos Group poinformował o zaistnieniu stanu niewypłacalności spółki, która nie wywiązała się z umowy kredytu i leasingu.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram