Sieć convenience otwiera sklepy nad morzem

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 lipca 2016
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Wakacyjne sklepy będą działać w w Międzyzdrojach i Międzywodziu.

Wygodne zakupy w drodze na plażę? Ogólnopolska sieć sklepów spożywczych dostrzegła potrzeby turystów. 

Żeby spokojnie i komfortowo odpoczywać na plaży potrzebujemy wielu rzeczy. Turystom spędzającym urlop w Międzyzdrojach i Międzywodziu łatwiej będzie opanować wakacyjną logistykę, gdyż sieć Żabka otwiera tam sezonowe sklepy, tuż przy wejściach na plaże. Nadmorskie punkty będą czynne dłużej niż pozostałe Żabki, bo aż do 2:00.

Zaaranżowane na sezon sklepy Żabka powstały z myślą o naszych klientach, wyjeżdżających na wakacje. Na urlopie jeszcze częściej niż zwykle robimy szybkie, niewielkie zakupy. Woda mineralna, kanapka, lody, a niekiedy podstawowe środki chemiczne, to tylko niektóre produkty, które kupujemy przed wejściem na plażę lub po zejściu z niej – mówi Anna Jarzębowska-Kwiatek, kierownik działu Public Relations w firmie Żabka Polska.

W sklepach będzie standardowy asortyment, jaki można znaleźć we wszystkich punktach tej sieci. Inne będą się jednak godziny otwarcia. W lipcu i sierpniu obie Żabki będą otwarte w godzinach 6:00 do 2:00. Dopiero we wrześniu, który będzie zarazem ostatnim miesiącem funkcjonowania owych sezonowych sklepów, zakupy będzie można zrobić w standardowych godzinach czyli 6:00-23:00.

Spółka Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod markami Żabka i Freshmarket. W ciągu kilkunastu lat działalności na krajowym rynku, spółka zdobyła pozycję lidera tego segmentu sprzedaży.

Kupnem siecią sklepów Żabka jest zainteresowana Grupa Eurocash. Według ostatnich informacji fundusz Mid Europa Partners wybrał doradcę. Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że wycenianą na 1 mld euro spółkę będzie sprzedawał JP Morgan. Eurocash przyznaje, że jest zainteresowany kupnem sieci.

Mid Europa, właściciel spółki Żabka Polska jest wiodącym inwestorem finansowym w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w Turcji. Jako jedna z pierwszych instytucji typu private equity w regionie, działająca od 1999 r. z biurami w Warszawie, Budapeszcie, Stambule oraz Londynie, zarządza funduszami o wartości ok. 4,3 mld euro.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram