Sieć Al.Capone otworzyła pierwszy sklep w Opolskiem

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 kwietnia 2018
Kategoria:
Foto: materiały prasowe

Sieć specjalistycznych sklepów z alkoholem Al.Capone uruchomiła w ramach franczyzy placówkę handlową na Opolszczyźnie i planuje otworzyć niebawem trzy następne na południu Polski.

Nowy sklep znajduje się w Dobrzeniu Wielkim, miejscowości oddalonej od Opola o ok. 15 km. – To najbardziej wyspecjalizowany sklep z alkoholem w tamtym regionie, takiego nie ma nawet w samym Opolu – podkreśla Marek Łabuz, dyrektor ds. rozwoju rynku Al.Capone. Do tej pory ta sieć specjalistycznych sklepów z alkoholem rozwijała się na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Ale, jak zapewnia dyrektor, niebawem sklep sieci powstanie w samym Opolu. Uruchomi go, również w ramach franczyzy, Janusz Zborowski, który prowadzi sklep w Dobrzeniu Wielkim. Planowane jest również uruchomienie placówek handlowych w Nowym Sączu (województwo małopolskie) oraz w Rzeszowie (województwo podkarpackie).

Sklep w Dobrzeniu Wielkim dysponuje salą sprzedażową o powierzchni 55 m.kw., a jego oferta obejmuje 1,5 tys. produktów. W sklepach istniejących powyżej roku oferta sięga 2,5 tysiąca produktów. W przeciwieństwie do większości sklepów sieci, które działają jako placówki całodobowe, ten jest czynny w godzinach 6.00-24.00. – W tej lokalizacji nie ma potrzeby, aby sklep był czynny całą dobę – wyjaśnia dyrektor Marek Łabuz.

- Po dwóch weekendowych dniach działania jesteśmy zadowoleni z zainteresowania kupujących. Sklep znajduje się obok trasy szybkiego ruchu, więc oprócz miejscowych mamy sporo klientów podróżujących. Przygotowania do otwarcia sklepu trwały miesiąc – mówi Janusz Zborowski, franczyzobiorca. I dodaje, że czas potrzebny na otwarcie sklepu w samym Opolu będzie nieco dłuższy, ze względu na konieczność remontu lokalu.

Obecnie pod szyldem Al.Capone działa już 28 punktów sprzedaży, w tym 13 franczyzowych. Minimalna kwota inwestycji potrzebna na otwarcie franczyzowego sklepu Al.Capone wynosi 150 tys. zł – tej puli pieniędzy powinno wystarczyć na wyposażenie i pierwsze zatowarowanie. Kwota jest uzależniona od wielkości sklepu i stanu lokalu, w którym będzie prowadzona działalność.

Informacja na temat oferty współpracy z Al.Capone znajduje się w naszej bazie systemów sieciowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram