Sieć agencji płatniczych z nową ofertą

Data dodania: 4 sierpnia 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Monetia wprowadziła możliwość szybkiego przesyłania gotówki na terenie całego kraju bez konieczności wychodzenia z domu.

Największa w kraju sieć agencji płatniczych, udostępnia platformę dla szybkich przekazów gotówkowych na terenie kraju. Odbiorca będzie mógł odebrać pieniądze tuż po ich wysłaniu. Z nowej usługi będą mogły skorzystać także nastolatki.

Monetia wprowadziła możliwość szybkiego przesyłania gotówki na terenie całego kraju bez konieczności wychodzenia z domu. Transfer środków następuje poprzez sprawdzoną na rynku europejskim platformę internetową Monetia24.pl. Użytkownik w dowolnym momencie, korzystając z urządzenia mobilnego, może przesłać pieniądze do jednej z 700 placówek stacjonarnych Monetii. Odbiorca może je pobrać natychmiast w gotówce.

Zależało nam, by możliwość wygodnego i szybkiego przesyłania gotówki na terenie kraju wprowadzić jeszcze w czasie tych wakacji. Z doświadczenia wiemy, że popyt na gotówkę w miejscowościach wypoczynkowych w tym czasie wzrasta. Pracujący rodzice poszukają możliwości dosłania pieniędzy dzieciom przebywającym na obozach czy koloniach, albo dziadkom, którzy opiekują się ich najmłodszymi pociechami nawet przez wiele letnich tygodni. Monetia24.pl, która oferuje odbiór gotówki natychmiast po jej przesłaniu, może być wygodnym i praktycznym rozwiązaniem – mówi Rafał Deresiewicz, wiceprezes zarządu Monetii.

Z nowej usługi może skorzystać każdy posiadacz karty płatniczej a sam transfer środków obejmuje kilka prostych kroków: rejestrację w serwisie www, określenie kwoty przekazu, którą zostanie obciążony rachunek karty, podanie danych odbiorcy gotówki i wybranie placówki Monetii, w której będzie mu najwygodniej odebrać przekaz. Użytkownik serwisu na swój adres mailowy otrzymuje e-mail z numerem PIN, który powinien przekazać odbiorcy. Gotówka jest wypłacana wskazanej osobie po zweryfikowaniu PIN i tożsamości na podstawie dowodu osobistego. Nastolatki mogą podjąć gotówkę o ile mają ukończone 13 lat i okażą legitymację szkolną.

Monetia24.pl została rozbudowana o transfery krajowe w oparciu o doświadczenie w obsłudze międzynarodowych przekazów pieniężnych – m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii. Dotychczas użytkownikami platformy byli głównie Polacy zarabiający za granicą i zwracający uwagę na bezpieczeństwo, szybkość, konkurencyjne opłaty i atrakcyjny kurs wymiany. Spółka chce kontynuować rozwój platformy o usługi skierowane do klienta zagranicznego transferującego środki do ojczyzny.

Monetia specjalizuje się obsłudze przekazów i płatności gotówkowych – co roku obsługuje ok. 15 mln transakcji w łącznej wartości 2,8 mld zł. W obszarze B2C spółka koncentruje się na stałym, organicznym zwiększaniu udziału w rynku gotówkowego. Jednocześnie aktywnie rozwija ofertę B2B, której kluczowymi adresatami jest sektor bankowy oraz public: sądy, urzędy skarbowe, jednostki samorządu terytorialnego. W perspektywie 2-3 lat oferta dla biznesu ma odpowiadać za co najmniej 50% przychodów spółki.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram