Sieć SUBWAY ma w Europie Środkowej i Wschodniej już 400 restauracji

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 stycznia 2012
Kategoria:

SUBWAY_sattelite_kiosk

Jednak z tej liczby tylko 50 restauracji działa w Polsce.

SUBWAY, największa sieć fast foodów na świecie pod względem działających restauracji, ma w regionie Europy Środkowej i Wschodniej już 400 lokali. Pierwsza restauracja w tym regionie została otwarta w 2000 roku w Warszawie. Najszybszy rozwój marki SUBWAY następuje w Rosji, gdzie działa już ponad 300 restauracji.

SUBWAY rozwija się w Europie Środkowej i Wschodniej - tak samo, jak i na całym świecie - wyłącznie na zasadzie franczyzy. W Polsce w ubiegłym roku sieć otworzyła ponad 20 nowych restauracji. W tym roku chcielibyśmy kontynuować tę tendencję. Już teraz mamy partnerów, którzy uzyskali licencję na otwarcie nowych restauracji SUBWAY - poinformował Martin Princ, menedżer ds. rozwoju sieci SUBWAY na Europę Środkową i Wschodnią. Marka SUBWAY dotarła w Polsce także do mniejszych miast, na przykład do Nowego Sącza lub do Ostrowa Wielkopolskiego.

Największa sieć fastfoodów otworzyła w tym toku pierwszą restaurację typu drive-thru w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Te rodzaje restauracji będziemy chcieli otwierać także w dalszych miejscach w Polsce - dodaje Martin Princ.

Zbudowanie sieci 50 restauracji w ciągu 11 lat to oczywiście osiągnięcie godne odnotowania, choć z drugiej strony wydaje się, że taki potentat jak Subway powinien stawiać sobie ambitniejsze cele. Wystarczy spojrzeć na największego konkurenta, którym jest McDonald’s, i który ma w naszym kraju prawie 300 lokali. Taki stan rzeczy to wypadkowa kilku czynników. Przede wszystkim należy zauważyć, że McDonald’s działa na naszym rynku o 10 lat dłużej i od początku intensywnie rozwija placówki własne a nie jedynie franczyzowe – komentuje Andrzej Krawczyk z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych.

Sieć SUBWAY to aktualnie największa siecią fastfoodowa na świecie, która posiada już prawie 36.000 restauracji w 98 krajach świata. Wszystkie placówki sieci SUBWAY działają na zasadzie franczyzy.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram