Sieć China Box została sprzedana

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 grudnia 2011
Kategoria:
china-box

china-box

Przedmiotem transakcji była marka China Box wraz ze wszystkimi składnikami takimi jak patenty i licencje. Strony nie podają kwoty za jaką sprzedano markę.

Nowi właściciele utworzyli firmę China Box Sp. z o.o., która przejęła znak towarowy China Box, prawa do patentów na pudełka na jedzenie, a od stycznia przejmie także obowiązki wobec franczyzobiorców i właścicieli punktów partnerskich. W ich zamyśle sieć z sieci lokalnej ma przekształcić się w sieć ogólnokrajową. W tym celu spółka została już dokapitalizowana, choć nie wiadomo jaką kwotą.

Nowa spółka zapowiada także podpisanie centralnej umowy logistycznej, dzięki której wszystkie placówki sieci mają być zaopatrywane z jednego źródła. Franczyzobiorcy mają mieć także możliwość dzierżawienia wyposażenia i sprzętu gastronomicznego na korzystnych warunkach, co ma przyczynić się do istotnego obniżenia kwoty inwestycji wymaganej od franczyzobiorców.

Nowi właściciele mają dobre wiadomości także dla klientów sieci, ponieważ zapowiadają obniżenie cen detalicznych nawet do 30 proc. To dość odważny ruch, ponieważ tak duża obniżka cen niewątpliwie niekorzystnie wpłynie na rentowność prowadzonej działalności.

Czas pokaże czy uda się zrealizować wszystkie zapowiadane zmiany i jak one wpłyną na kondycję finansową firmy i jej franczyzobiorców.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram