Shop concept ma odzwierciedlać charakter marki 

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 marca 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Nie każda firma staje się marką, a nie każdą markę kreuje sam produkt. O sukcesie przedsiębiorstwa decyduje wiele czynników. Wartości przekazywane klientom określają unikalny charakter danej firmy – o istocie shop conceptu opowiada Marcin Powierza, dyrektor zarządzający Forbis Group. 

Ekspert wyjaśnia, że shop concept to nic innego jak sklep zaprojektowany wedle określonej myśli przewodniej, idei czy konceptu firmy. Wygląd salonu sprzedaży musi odzwierciedlać charakter danej marki. Pierwszym krokiem projektantów przy opracowywaniu konceptu butiku jest szczegółowa analiza i określenie, jaka w rzeczywistości jest sama marka. To, co wyróżnia ją spośród innych powinno być również widoczne w samym butiku.

Wnętrze sklepu niczym wizytówka tworzy tożsamość marki i tak jak ona powinno być wyjątkowe. Przemyślany wygląd salonu zobowiązuje do zachowania najwyższej jakości obsługi klienta.

Marki, które zwracają szczególną uwagę na obsługę klienta w salonie oraz na swoje shop concepty, osiągają o wiele lepsze wyniki sprzedażowe oraz zajmują wyższe miejsca w rankingach sprawdzających jakość obsługi.

Im bardziej wyjątkowy będzie shop concept butiku, tym lepiej klient będzie czuł się w jego wnętrzu, a co za tym idzie zaistnieje większa szansa, że wróci do niego ponownie – radzi Marcin Powierza.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram