Shell we współpracy z Cofeeheaven i Deli2go

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 marca 2013
Kategoria:

shell_001Shell Polska uruchomi na wszystkich swoich stacjach ekspresy z kawą Coffeeheaven. Poza tym wprowadzana jest nowa gama przekąsek Deli2go.

Współpraca między koncernem Shell a Coffeeheaven rozpoczęła się dwa lata temu – początkowo nowa oferta testowana była na pięciu stacjach, w grudniu rozszerzono koncept do ponad 100 lokalizacji.

Koncern Shell urozmaici też ofertę gastronomiczną swojej sieci. Aktualnie do oferty wprowadzane są przekąski Deli2go.

Sieć stacji paliw należąca do Shell na świecie liczy około 40 tys. punktów. W Polsce Shell ma 376 stacji paliw, z czego 66 stacji prowadzonych jest przez franczyzobiorców. W ciągu ostatnich 5 lat liczba ta zmniejszyła się o 20 placówek. Pod koniec roku koncern przejął sieć 105 bezobsługowych stacji Neste. Do połowy 2013 roku zakończy się proces rebrandingu marki Neste na Shell. Inwestycja we franczyzową stację Shell to wydatek rzędu 5-5 mln zł, licząc zakup gruntu, wybudowanie budynków i zakup niezbędnych urządzeń.

Warto zaznaczyć, że aktualnie wszystkie liczące się na polskim rynku koncerny paliwowe inwestują w rozwój kącików gastronomicznych na stacjach. Orlen bardzo prężnie rozwija swoją sieć Stop Cafe oraz Stop Cafe Bistro. Wild Bean Cafe jest już obecne na wszystkich stacjach własnych BP, a w związku z zainteresowaniem franczyzobiorców koncern postanowił wprowadzić ten koncept także na stacje partnerskie. Lotos nawiązał współpracę z Polskim Jadłem, aby wprowadzić na stacje pierogi. Z kolei Statoil nie szczędzi środków, by wypromować swoje hot dogi. Reklamowane są one co najmniej równie często jak podstawowa oferta paliwowa.

Koszty otwarcia kącika gastronomicznego w ramach istniejącej umowy franczyzowej rozpoczynają się od około 45 tys. zł. Jeśli właściciel stacji chciałby serwować dodatkowo przekąski na ciepło, cena automatycznie wzrasta o kolejne 50 tys. zł (sam piec konwekcyjny to wydatek przeszło 20 tys. zł.). Dodatkowo trzeba liczyć się z minimalną wymaganą powierzchnią, która waha się od 30 mkw. (w przypadku Deli2go) do nawet 60 mkw. (Wild Bean Cafe czy Stop Cafe Bistro). Inwestycja ta może się jednak opłacić.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram