Shell kupi polskie stacje Neste za ok. 80 mln euro

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 grudnia 2012
Kategoria:

shell_001Koncern Shell zdecydował się na zakup polskiej sieci stacji benzynowych fińskiej firmy Neste Oil. Finalizacja transakcji została zaplanowana na połowę 2013 roku.

Polska siec stacji Neste składa się ze 106 samoobsługowych obiektów. Po przejęciu Shell, z liczbą blisko 490 stacji, będzie drugą co do wielkości siecią paliw w Polsce. Zakupem polskich stacji Neste były zainteresowane również koncerny Lotos i PKN Orlen. Neste Oil zdecydowało się na sprzedaż krajowej sieci, ponieważ wyniki finansowe nie spełniały oczekiwań. W ubiegłym roku sprzedaż firmy osiągnęła poziom 250 milionów euro.
.
Shell działa w Polsce od 1992 roku. Działalność koncernu obejmuje biznes Retail (sieć stacji i sklepów Shell, oferujące pełną gamę usług od sprzedaży paliwa po myjnie oraz fast food, Karty paliwowe dla flot samochodów osobowych i vanów oraz dla operatorów transportu ciężkiego - samochodów ciężarowych i autobusów), Oleje i Smary, Bulk Fuels (Hurtowe dostawy paliw dla dystrybutorów, transportu i przemysłu).
.
Shell to działająca na całym świecie grupa firm energetycznych i petrochemicznych, która zatrudnia ok. 93 tys. pracowników w ponad 90 krajach. W Polsce ma sieć ponad 370 stacji benzynowych.
.
Neste Oil jest fińską firmą petrochemiczną, w której rząd Finlandii ma 50,1 proc. udziałów, pozostała część jest notowana na giełdzie. Koncern ma rafinerie i stacje benzynowe w 10 krajach. Zdolności przetwórcze rafinerii to ok. 260 tys. baryłek ropy dziennie.

 

.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram