Shell kupi polskie stacje Neste za ok. 80 mln euro

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 grudnia 2012
Kategoria:

shell_001Koncern Shell zdecydował się na zakup polskiej sieci stacji benzynowych fińskiej firmy Neste Oil. Finalizacja transakcji została zaplanowana na połowę 2013 roku.

Polska siec stacji Neste składa się ze 106 samoobsługowych obiektów. Po przejęciu Shell, z liczbą blisko 490 stacji, będzie drugą co do wielkości siecią paliw w Polsce. Zakupem polskich stacji Neste były zainteresowane również koncerny Lotos i PKN Orlen. Neste Oil zdecydowało się na sprzedaż krajowej sieci, ponieważ wyniki finansowe nie spełniały oczekiwań. W ubiegłym roku sprzedaż firmy osiągnęła poziom 250 milionów euro.
.
Shell działa w Polsce od 1992 roku. Działalność koncernu obejmuje biznes Retail (sieć stacji i sklepów Shell, oferujące pełną gamę usług od sprzedaży paliwa po myjnie oraz fast food, Karty paliwowe dla flot samochodów osobowych i vanów oraz dla operatorów transportu ciężkiego - samochodów ciężarowych i autobusów), Oleje i Smary, Bulk Fuels (Hurtowe dostawy paliw dla dystrybutorów, transportu i przemysłu).
.
Shell to działająca na całym świecie grupa firm energetycznych i petrochemicznych, która zatrudnia ok. 93 tys. pracowników w ponad 90 krajach. W Polsce ma sieć ponad 370 stacji benzynowych.
.
Neste Oil jest fińską firmą petrochemiczną, w której rząd Finlandii ma 50,1 proc. udziałów, pozostała część jest notowana na giełdzie. Koncern ma rafinerie i stacje benzynowe w 10 krajach. Zdolności przetwórcze rafinerii to ok. 260 tys. baryłek ropy dziennie.

 

.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram