Sfinks wzmocni model operatorski

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 kwietnia 2014
Kategoria:
Sylwester Cacek

Sylwester Cacek

Grupa Sfinks Polska, do której należą sieci Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło otworzy w tym roku co najmniej 10 kolejnych placówek franczyzowych – powiedział Sylwester Cacek, prezes grupy restauracyjnej.

Do końca tego roku w grupie restauracyjnej Sfinks ma powstać około 10 lokali zarządzanych przez franczyzobiorców. Rozwój we franczyzie idzie w parze z rozwojem w modelu operatorskim. Okazuje się, że jest to bardziej opłacalny system współpracy biznesowej.

– W przypadku modelu operatorskiego wszystkie przychody i zyski należą do spółki, natomiast operator otrzymuje wynagrodzenie zależne od obrotów lokalu. Zgodnie z tym podziałem otwieramy nowe restauracje, a już działające przekształcamy według tych reguł – mówi Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska SA.

Szef grupy restauracyjnej podkreśla, że uruchomienie modelu operatorskiego ma znaczący wpływ na wynik finansowe sieci restauracyjnych.

– Szacujemy, że docelowo rentowność EBITDA restauracji operatorskiej ma wynosić 20%., podczas gdy opłata franczyzowa to 7%. Ponadto, wraz ze wzrostem liczby restauracji operatorskich następuje wzrost przychodów jednostkowych spółki matki, jak też zwiększa się jej udział w skonsolidowanym zysku. Zgodnie z tymi zasadami będzie następował dalszy rozwój sieci – tłumaczy Sylwester Cacek.

W ub.r. grupa Sfinks zwiększyła skonsolidowane przychody ze sprzedaży do 176,65 mln zł z 171,12 mln zł w 2012 r. Jednocześnie firma poprawiła skonsolidowany wynik na działalności operacyjnej o 7,2 mln zł, a skonsolidowany wynik netto o 9,44 mln zł.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram