Sfinks stawia na centralne zaopatrzenie

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 czerwca 2010
Kategoria:
sfinksZarówno placówki własne jak i franczyzowe sieci Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło mają się zaopatrywać w tych samych źródłach. Najnowszą umowę w tym obszarze spółka zawarła z Makro Cash & Carry.

W jej wyniku partnerzy franczyzowi i restauracje własne mogą dokonywać zakupów w halach Makro po konkurencyjnych cenach i korzystać z dodatkowych przywilejów wynikających ze statusu Złotego Klienta. Umowa jest kolejnym elementem programu centralnego zaopatrzenia wdrażanego od końca ubiegłego roku w sieciach restauracji zarządzanych przez Sfinksa. Spółka współpracuje już w tym zakresie z jednym z największych dystrybutorów, firmą Farutex oraz dużymi producentami bezpośrednio dostarczającymi swoje wyroby do restauracji.

– Stale doskonalimy system centralnych zakupów, co łączy się również z dywersyfikacją źródeł zaopatrzenia. Dzięki temu zwiększamy konkurencyjność wśród naszych dostawców, uzyskujemy atrakcyjniejsze ceny produktów oraz dodatkowe korzyści w postaci specjalnych rabatów i promocji. Zróżnicowanie dostawców i oferty pozwala naszym franczyzobiorcom i menedżerom prowadzącym restauracje własne elastycznie reagować na bieżące potrzeby w zakresie zaopatrzenia i efektywnie planować zakupy – mówi Iwona Potrykus, wiceprezes zarządu Sfinks Polska SA.

W zakresie umów centralnego zaopatrzenia Sfinks współpracuje już m. in. z takimi firmami jak Farutex, Bonduelle Polska, Carey Agri International Poland, Bols, Polmos Białystok, Grześkowiak, Pepsi-Cola General Bottlers Poland, Kerry Polska, JohnsonDiversey Polska, Farm Frites International,  Fanex Żerań i Elite Cafe.

Sfinks Polska zarządza obecnie 111 restauracjami, w tym siecią 96 restauracji Sphinx  zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło i 6 restauracjami Wook. Na koniec przyszłego roku spółka chce mieć 150 lokali, a na koniec 2014 r. - 290. Docelowo ok. 10-15 proc. wszystkich placówek ma tworzy sieć własną, pozostałe będą działały na zasadzie franczyzy.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram