Sfinks poprawia wyniki

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 maja 2013
Kategoria:

Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, powoli wychodzi na prostą. Restauracje sieci zwiększyły swoją rentowność w pierwszym kwartale bieżącego roku  – to zasługa m. in. nowej kampanii marketingowej.

Spółka osiągnęła w pierwszym kwartale 2013 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 40,14 mln zł wobec 41,01 mln zł w analogicznym okresie w 2012 r. Od stycznia do końca marca 2013 r. grupa wypracowała 4,5 mln zł skonsolidowanego zysku ze sprzedaży, co oznacza zwiększenie rentowności sieci restauracji o 22 proc. w stosunku do pierwszego kwartału 2012 r. Ponadto w I kwartale 2013 r. skonsolidowany wynik z działalności operacyjnej Sfinksa wyniósł (-)153 tys. zł, a wynik netto (-)1,58 mln zł. Świadczy to o znaczącej poprawie obu tych kategorii - odpowiednio o 90 proc. i 52 proc. w stosunku do I kwartału 2012 r.

Poprawa wyników to zasługa nowej kampanii marketingowej spółki, w tym telewizyjnej kampanii reklamowej restauracji Sphinx.

W 2013 r. Sfinks Polska uruchomił cztery nowe restauracje, w tym dwa Chłopskie Jadła i dwie restauracje Sphinx – wszystkie zostały otwarte w centrach handlowych. Kolejne inwestycje, w tym pierwsza wolnostojąca restauracja Sphinx, są na bardzo zawansowanym etapie – do końca roku uruchomione zostaną co najmniej 4 nowe placówki.

Sfinks Polska zarządza 110 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 93 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i siedioma restauracjami Wook (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram