Sfinks otrzymał w ING Banku Śląskim 58,1 mln zł kredytu refinansowego

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 lipca 2008
Kategoria:

Spółka restauracyjna Sfinks Polska podpisała umowę o kredyt złotowy z ING Bankiem Śląskim. Spółka podała w komunikacie, że kredyt w wysokości 58,08 mln zł udzielony na okres 3,5 roku przeznaczy na refinansowanie inwestycji.

Sfinks poinformował, że środki z kredytu mają być przeznaczone na refinansowanie inwestycji polegającej na: spłacie trzech kredytów przeznaczonych na rozwój sieci restauracji "Sphinx", zakup i rozbudowę sieci restauracji "Chłopskie Jadło" oraz na inne nakłady inwestycyjne poniesione na modernizację i wyposażenie istniejących i nowootwieranych restauracji prowadzonych pod nazwą "Sphinx" i "Chłopskie Jadło", zaciągniętych w Banku Pekao SA.

Sfinks miał 0,63 mln zł zysku netto w 2007 roku wobec 12,00 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody spółki wyniosły 188,43 mln zł wobec 155,90 mln zł rok wcześniej.

Spółka Sfinks jest operatorem trzech sieci restauracji: Sphinx, Chłopskie Jadło i Wook. Zapowiedziała też wprowadzenie na polski rynek czwartej marki. Rozwijana między innymi poprzez franczyzę sieć Sphinx jest liderem wśród polskich sieci gastronomicznych działających w segmencie casual dining.

Źródło: Informacja prasowa

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram