Sfinks nie przejmie Da Grasso

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 września 2015
Kategoria:
Foto: Da Grasso
Zakończenie negocjacji Sfinksa z Da Grasso

Sfinks nie dogadał się w sprawie warunków transakcji związanej z przejęciem sieci pizzerii Da Grasso.

Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło otrzymała kolejne oświadczenie od udziałowców Da Grasso, w którym stwierdzają, że nie widzą możliwości uzgodnienia warunków transakcji  sprzedaży udziałów Da Grasso  i nie będą kontynuować negocjacji w tej sprawie.

Oznacza to, że strony nie dojdą do porozumienia w sprawie warunków transakcji związanej z przejęciem sieci pizzerii przez Sfinksa. O zamiarze przejęcia sieci pizzerii Sfinks poinformował 19 czerwca br.

- Do przejęcia podchodziliśmy poważnie i liczyliśmy, że druga strona również jest tym zainteresowana. Jednak oświadczenie, które wpłynęło do nas od właścicielek Da Grasso, oznacza zerwanie negocjacji z ich strony. Z naszej pespektywy to zamknięcie tylko jednych z wielu dostępnych na rynku drzwi. Nasza strategia w zakresie planowanej akwizycji jest wciąż aktualna, a możliwości przejęć w branży jest naprawdę wiele. Na pewno transakcja, na którą się zdecydujemy, musi być przeprowadzona w sposób bezpieczny dla Sfinksa - komentuje Sylwester Cacek, prezes spółki Sfinks Polska.

Sfinks Polska zarządza 112 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 97 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram