Sfinks inauguruje tegoroczną ekspansję

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 stycznia 2011
Kategoria:
WookW piątek uruchamia dwie restauracje - Sphinx i Wook.  To pierwsze otwarcia spośród siedmiu zaplanowanych na ten kwartał. A w kolejnych miesiącach ekspansja spółki ma być bardziej dynamiczna.

Oba piątkowe otwarcia będą miały miejsce w centrum handlowym Twierdza Kłodzko. Zarówno najnowszy Sphinx, jak i Wook to restauracje pełnowymiarowe i obie będą pierwszymi lokalami tych sieci w Kłodzku. Dzięki nowym otwarciom liczba lokali pod szyldem Sphinx działających na terenie całej Polski zwiększy się do 93, zaś Wook - do siedmiu. Ponadto do spółki należy także 9 restauracji Chłopskie Jadło.

- Sfinks Polska zamierza umacniać swoją pozycję rynkową poprzez otwarcia nowych restauracji, także w miastach, w których nasze sieci do tej pory nie były obecne. W świetle faktu, że polski rynek - w porównaniu z krajami zachodnimi - jest ciągle niedostatecznie nasycony usługami gastronomicznymi, wraz z początkiem roku 2011 przystępujemy do zapowiadanej rozbudowy sieci restauracji - mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes Sfinks Polska.

W realizacji planu inwestycyjnego ma pomóc nowa emisja akcji. Przed kilkoma dniami Sfinks poinformował, że na najbliższym walnym zgromadzeniu, 31 stycznia może zapaść decyzja o podwyższeniu kapitału spółki z 14,9 mln zł do maksymalnie 44,7 mln zł.. Nowa emisja akcji związana jest z koniecznością pozyskania środków finansowych na realizację celów strategii rozwoju, tj. restrukturyzację zadłużenia bankowego oraz odbudowę pozycji rynkowej.

W tym kwartale Sfinks chce uruchomić w sumie 7 lokali. W kolejnych miesiącach ekspansja należących do tej spółki sieci będzie musiała przyspieszyć. Bowiem zgodnie ze strategią na lata 2010-2014, Sfinks na koniec 2011 r. ma zarządzać sieciami liczącycmi łącznie 150 restauracji. - Będziemy uruchamiać zarówno lokale pełnowymiarowe, jak i koncepty typu express  - zapowiada Mariola Krawiec-Rzeszotek.

Firma poszukuje też kolejnych partnerów do współpracy franczyzowej. Obecnie mniej więcej połowa restauracji należących do sieci Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło jest prowadzona przez franczyzobiorców, docelowo mają one stanowić zaś ok. 90 proc.

Dawniej zdecydowanie więcej restauracji było w rękach franczyzobiorców. Część z nich odeszło jednak z sieci na skutek zmian w umowach franczyzowych, które Sfinks zaczął wprowadzać w 2009 r., części partnerów spółka musiała natomiast wypowiedzieć umowy ze względu na ich zaległości w płatnościach. Dlatego też Sfinks przekazuje we franczyzę działające już na rynku lokale, a także poszukuje partnerów, którzy potrafią wskazać odpowiednią lokalizację i posiadają zaplecze finansowe do uruchomienia zupełnie nowych placówek.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram