Sferis dąży do 200 placówek

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 grudnia 2010
Kategoria:
laptopW tym roku sieci sprzedającej sprzęt komputerowy udało się znacząco zwiększyć liczbę punktów sprzedaży oraz obroty. Plan na przyszły rok jest jeszcze bardziej ambitny.

- Rok 2010 nie był łatwym czasem dla naszej branży. Oczywiście zauważalny był wzrost sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku, ale rynek pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Sieci specjalistyczne, takie jak nasza, opierają swoje obroty głównie o decyzje zakupowe indywidualnych klientów. Wejście kolejnych graczy oraz zwiększone oddziaływanie Internetu odbijały się na udziałach rynkowych poszczególnych sieci jak i na osiąganej marży. Z tym większą przyjemnością mogę powiedzieć, że, mimo trudnej sytuacji na rynku, Sferis istotnie zwiększył swoje obroty w 2010 roku - mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Michał Iwnaciw, prezes spółki Sferis, która jest częścią Grupy Action notowanej na GPW.

Według stanu na sierpnień 2010 r., tegoroczny wzrost sprzedaży w salonach bazowych rok do roku wyniósł 35 proc., zaś wzrost sprzedaży internetowej z poziomów 30-70 tys. zł miesięcznie do ponad 500 tys. zł.

W związku z dynamicznym rozwojem sprzedaży sprzętu IT przez Internet Sferis rozpoczął w tym roku dwa projekty wykorzystujące ten kanał. Nawiązał współpracę z jednym ze sklepów dla graczy w zakresie odbioru zakupionego w nim towaru w punktach Sferis. Natomiast we współpracy z wydawnictwem Axel Springer, które jest wydawcą m.in. miesięcznik "Komputer Świat", rozpoczął prowadzenie sklepu internetowego na domenie odpowiadającej tytułowi magazynu. W tym przypadku także jest możliwy odbiór w placówkach stacjonarnych. - Odwiedzając sklepy i punkty partnerskie, klienci mogą dokonywać dodatkowych zakupów z naszej oferty - mówi Michał Iwnaciw.

Obecnie sieć Sferis tworzy 150 punktów sprzedaży: 45 salonów własnych, 41 partnerskich oraz 64 kioski własne. W tym roku ich liczba wzrosła o ok. 40, w tym o 18 salonów partnerskich. - W grudniu nie planujemy nowych otwarć czy przyłączeń, rozpoczęliśmy natomiast intensywnie działania związane z pierwszym kwartałem 2011. Będziemy nadal rozwijać koncept Sferis Partner. Celem jest zakończenie przyszłego roku z dwustoma placówkami w całej sieci - mówi Michał Iwnaciw.

Joanna Cabaj - Bonicka

ZOBACZ TAKŻE:

InwazjaPC rozszerzy ofertę o RTV i AGD
Sklepy komputerowe znikają w kryzysie

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram