Serwisy na licencji z USA bez kosztów adaptacji

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Bartosz Liszkowski, prezes Ziebart Polska
Nowy format franczyzy w branży motoryzacyjnej.

Światowy koncern ze Stanów Zjednoczonych działający w branży motoryzacyjnej rozpoczął w Polsce rozwój we franczyzie. Od wejścia w życie tego konceptu półtora miesiąca temu firma otrzymała około 20 zgłoszeń w sprawie współpracy. 

Firma Ziebart specjalizująca się w renowacji samochodów i ochronie lakieru poszukuje do współpracy właścicieli warsztatów i serwisów samochodowych. Ten koncept od innych odróżnia m.in. to, że całkowity koszt inwestycji leży po stronie franczyzodawcy.

Franczyzobiorca nie ponosi żadnych kosztów. Jednak zainwestujemy tylko tam, gdzie zobaczymy odpowiedni potencjał wewnętrzny. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie – mówi nam Bartosz Liszkowski, prezes Ziebart Polska.

Zaznacza, że firma nie chce budować zakładów i kieruje swoją do istniejących już serwisów samochodowych, właściciele których chcą zdywersyfikować usługi. Przystosowanie miejsca nie trwa długo. Ważne jest, aby stanowiska w warsztacie było czyste i dobrze oświetlone.

Być może będzie wymagana instalacja dodatkowych elementów oświetlenia. Będziemy musieli również myć pojazdy, wiec powinniśmy mieć zapewnione odpowiednie miejsce (wyposażone w separator ścieków). Potrzebujemy stanowiska w recepcji, ale poza dostępem do internetu i energii nie wymagamy żadnych innych uwarunkowań. Jeśli te warunki są spełnione to najwięcej czasu zajmie nie tyle przystosowanie lokalu ile rekrutacja i szkolenie personelu - zakładam w sumie około 2 miesięcy – opowiada Bartosz Liszkowski.

Nowa oferta współpracy franczyzowej cieszy się popularnością. Potwierdza to fakt, że od wejścia w życie konceptu półtora miesiąca temu, firma otrzymaliśmy około 20 zgłoszeń z całej Polski.

Podpisaliśmy 2 umowy. W tym roku planujemy uruchomić 3-5 punktów – podsumowuje prezes Ziebart Polska.

Współpracując z firmą na zasadzie franczyzy partnerzy mogą udostępnić klientom warsztatu szeroki zakres usługi, m.in.: ochronę i czyszczenie tapicerki, oklejanie samochodów foliami ochronnymi i kolorowymi czy kładzenie folii na szyby. 

Ziebart International Corporation powstała Stanach Zjednoczonych ponad 50 lat temu (1959 r.) w Detroit w stanie Michigan. Została założona przez Kurta Ziebarta. W początkowych latach swego istnienia skupiała się wyłącznie na ochronie antykorozyjnej pojazdów. W 1963 roku powstała pierwsza placówka zagraniczna w miejscowości Windsor w stanie Ontario w Kanadzie.

Pełna informacja na temat współpracy z Ziebart Polska znajduje się w naszej bazie systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram