Samochody używane są w cenie

Data dodania: 15 czerwca 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Carforfriend.de
Nowa franczyza na rynku samochodów używanych.

Polacy chętnie kupują samochody używane. Tego typu ofert sprzedaży w 2015 roku było o około 500 tys. więcej niż w Czechach, na Słowacji i Węgrzech łącznie. Zdaniem uczestników rynku, ten trend będzie się nasilać, co zachęci wielu do handlu pojazdami z drugiej ręki.

Rynek pojazdów używanych rozwija się dynamicznie, gdyż często cena nowych samochodów kilkakrotnie przewyższa wartość aut używanych, są one nieetycznie drogie. Z drugiej strony coraz więcej mniej zamożnych mieszkańców Europy, ale też i Afryki stać na pierwsze albo i drugie auto. Stąd popyt na używane samochody rośnie. Największą popularnością cieszą się te samochody, których stan pozwala na dalsze bezproblemowe użytkowanie – mówi Jacek Fijolek z firmy Carforfriend.de zajmującej się sprzedażą pojazdów używanych w Niemczech i Polsce.

W naszym kraju firma rozwija się poprzez franczyzę oferując  dwie opcje współpracy. Jedną z nich jest działanie poprzez platformę inwestycyjną służącą do handlu samochodami używanymi on line.

Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie w tej branży. Idealne do nauki handlu samochodami bez wychodzenia z domu. Druga opcja to pełna franczyza, dla tych którzy chcą sprzedawać swój towar tradycyjnie. W tym przypadku franczyzobiorca musi dysponować miejscem do ekspozycji samochodów – kontynuuje Jacek Fijolek.

Firma już ma dwóch franczyzobiorców w Polsce oraz wiele osób handlujących samochodami za pomocą aplikacji internetowej.

Osoby, które nie znają jeszcze specyfiki działania rynku samochodów używanych zachęcamy do dołączenia do Platformy Inwestycyjnej  www.carforfriend.de. To dobry początek wstępu do naszej branży. Konieczne jest również zainteresowanie motoryzacją albo chęć poszerzenia swojej wiedzy. Koszt inwestycji na rozpoczęcie współpracy on-line zaczyna się od 500 zł. W przypadku, gdy franczyzobiorca planuje zainwestować we własny plac ekspozycyjny i oprzeć na tym biznesie całą działalność zarobkową potrzebne będzie co najmniej 100 tys. zł. W tej kwocie zawarta jest opłata franczyzowa - 10 tys. zł. Reszta pieniędzy będzie potrzebna na zakup kilku pierwszych samochodów – wyjaśnia Jacek Fijolek.

Misją firmy jest polecenie sprawdzonych samochodów używanych. Firma oferuje wyłącznie auta z dobrą historią, wyposażeniem oraz solidnymi parametrami technicznymi. Jak zaznacza Jacek Fijolek, wiarygodność na tym rynku jest bardzo ważna. Carforfriend.de to jedyna w Polsce firma należąca do niemieckiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu Pojazdami, organizacji skupiającej około 1000 firm z Niemiec, które słyną z rzetelności w oferowaniu używanym pojazdów. 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram