SAM 0-13 otworzył pierwszy sklep w Polsce

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 sierpnia 2013
Kategoria:

samPierwszy franczyzowy sklep sieci SAM 0-13 został uruchomiony w warszawskiej Galerii Rembielińskiej. Sieć jest reprezentowana w Polsce przez firmę Fashion Island.

Firma SAM S.A. została założona w 1978 roku w Salonikach i w chwili obecnej dysponuje siecią 56 sklepów firmowych. SAM 0-13 jest obecna w 14 krajach Europy oraz Bliskiego Wschodu. Poza Polską firma nie funkcjonuje na zasadzie franczyzy, tylko otwiera własne salony bądź działa wykorzystując lokalnych dystrybutorów. Franczyzobiorcą w Warszawie jest sama galeria. Jak twierdzą polscy przedstawiciele – to bardzo dobry i rzetelny klient, posiadający spore zaplecze finansowe i logistyczne.

SAM 0-13 jak sama nazwa wskazuje oferuje odzież i akcesoria dla niemowląt i dzieci. Do końca roku mają powstać trzy nowe jednostki franczyzowe. Trwają rozmowy z  potencjalnymi franczyzobiorcami.

Koszt adaptacji lokalu wynosi 600 zł./m2, opłata wstępna wynosi 2,5 tys. euro. Franczyzobiorca otrzymuje towar w depozycie, jednakże sieć nakłada dosyć nietypowe zabezpieczenie na towar – gwarancję bankową, uzależnioną od powierzchni danego sklepu (od 30-40 tys. euro). Franczyzobiorca pracuje na 40% prowizji.

Firma Fashion Island jest oficjalnym przedstawicielem markowych firm odzieżowych z Hiszpanii, Grecji, Włoch i Francji.

MR

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram