Salony fotodepilacji w leasingu

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 lutego 2011
Kategoria:

NoVello_salon_fotodepilacjiFranczyzobiorcy No + Vello chętnie decydują się na tę formę finansowania. Wówczas kwota, którą muszą dysponować na starcie, spada ponaddwukrotnie.

W sieci No + Vello działa obecnie w naszym kraju 79 salonów, na koniec roku ma ich być już w granicach 150. Niemal wszystkie punkty są prowadzone przez franczyzobiorców i taki model będzie obowiązywał nadal. Koszt uruchomienia standardowego punktu jest niebagatelny, bowiem wynosi 120 tys. zł netto + adaptacja lokalu, co w sumie średnio daje ok. 180 tys. zł na punkt. Istnieje jednak możliwość skorzystania z leasingu, wówczas kwota, którą na starcie musi dysponować franczyzobiorca, wynosi ok. 60-70 tys. zł.

- Ok. 90 proc. naszych franczyzobiorców decyduje się właśnie na leasing. W takich przypadkach średni okres zwrotu kapitału zainwestowanego na początku wynosi 8-9 miesięcy. Pozostałą wartość inwestycji franczyzobiorca wlicza w koszty, płacąc miesięczną ratę leasingową w wysokości ok. 2200 zł - mówi Kamil Ponisz odpowiedzialny za ekspansję No + Vello na polskim rynku

No + Vello poszukuje do współpracy kolejnych franczyzobiorców w miastach powyżej 40-50 tys. mieszkańców. Chce rozwijać się także w mniejszych miejscowościach, jednak tam samodzielny salon, w ocenie firmy, mógłby mieć problemy z odpowiednim obłożeniem. Dlatego też w takich miastach chce ona pozyskiwać do współpracy działające salony i w ich obrębie uruchamiać gabinety fotodepilacji jako ofertę dodaną do pozostałych usług.

No + Vello planuje na ten rok także rozszerzenie zakresu zabiegów dostępnych w punktach. Oprócz fotodepilacji i fotoodmładzania, z których słynie sieć, do oferty zostaną włączone także takie zabiegi jak zamykanie naczynek czy usuwanie przebarwień wykonywane za pomocą tych samych urządzeń, w które są wyposażone gabinety.

Oprócz intensywnego rozwoju w Polsce, No + Vello planuje na ten rok także ekspansję na inne rynki regionu. Ma być ona prowadzona z centrali w Polsce, a dotyczy takich krajów jak Niemcy, Czechy i Słowacja.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram