Salonty - franczyza w branży eventowej

Autor: JCB
Data dodania: 20 czerwca 2022
Kategoria:

Poznańska sieć oferująca lokale do wynajęcia na różnego rodzaju okazje i imprezy po okresie obostrzeń covidowych przeżywa prawdziwe oblężenie. Salonty chce podzielić się swoim pomysłem na biznes z franczyzobiorcami. To pierwsza oferta franczyzowa w branży eventowej na polskim rynku.

Pierwsza jednostka własna Salonty powstała na początku 2020 roku w Poznaniu przy ul. Mostowej 26. Zarówno w 2020, jak i 2021 roku firma zmagała się z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19, które pokrzyżowały nieco jej plany ekspansji. Na właściwe tory wróciła dopiero późną jesienią ubiegłego roku. W rezultacie w ciągu ostatnich 6 miesięcy powstało sześć nowych placówek własnych Salonty.

Branża eventowa po czasach covidowych obostrzeń przeżywa istne odrodzenie. Chęć spotykania się wśród konsumentów jest ogromna, a wybór miejsc do organizacji takich wydarzeń jest znacznie ograniczony. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zdecydowaliśmy się na przyspieszenie ekspansji konceptu modelem franczyzowym – mówi Olivier Jeske z działu franczyz Salonu Towarzyskiego, spółki, która jest franczyzodawcą konceptu Salonty.

Jak zapewnia Jeske, w ostatnich miesiącach sieć zaczęła zauważać coraz więcej zapytań za strony klientów o dostępność salonów w innych miastach Polski. – Gdy osiągnęliśmy w Poznaniu próg 10 placówek własnych, a popyt na nie wzrastał z tygodnia na tydzień (i nadal wzrasta!) wiedzieliśmy, że jest to odpowiedni czas na wejście w nowy model biznesowy – podkreśla.

Placówki franczyzowe Salonty mogą powstać nie tylko w największy miastach, ale praktycznie w każdej miejscowości od 10 tys. mieszkańców. Pomimo tego, że oferta franczyzowa Salonty jest promowana zaledwie od ok. miesiąca, to – jak zapewnia firma – zapytań o współpracę jest już bardzo dużo.

Jedynymi wymogami dołączenia do Salonty jest pełnoletność, własna działalność (lub chęć jej założenia) oraz zaplecze finansowe pozwalające na pokrycie kosztów związanych z adaptacją lokalu. Firma współpracuje ze specjalistami od finansowania projektów franczyzowych, w związku z czym jest w stanie pomóc w pozyskaniu środków na start.

Oferta franczyzy została przygotowana we współpracy z ARSS (Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych).

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 25 000 zł (Poziom inwestycji jest zależny od skali remontu, ale oscyluje w granicach od 450 do 650 zł netto za metr kwadratowy z uwzględnieniem robocizny, materiałów i wyposażenia. Sto procent środków z wkładu własnego jest przeznaczane na adaptację placówki).
  • Opłata wstępna: 5000 zł + vat
  • Opłata bieżąca: 25% od obrotu
  • Opłata marketingowa: 0

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram