Są zainteresowani przejęciem LD Holding

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 maja 2013
Kategoria:

Upadek Grupy Bomi i będącej jej częścią spółki Rabat Service zwróciły oczy analityków rynku w stronę LD Holding. Liczne roszady w zarządzie sugerowały, że może być różnie, ale operator Livio, Sieci 34 i Elde mocno stoi na nogach. Oferty przejęcia złożyły już Specjał, Marol i Bać-Pol.

Po upadku Grupy Bomi, która w dalszym ciągu próbuje ratować kilka sklepów, przekształcając je w placówki franczyzowe, przyszedł czas na znajdującą się obecnie w upadłości spółkę Rabat Service – operatora ok. 1350 sklepów działających pod szyldami Livio, ELDe i Rabat Pomorze.

W najbliższych tygodniach opublikowane zostanie ogłoszenie syndyka masy upadłościowej Rabatu Service o sprzedaży składników majątku spółki. Obecnie trwa wycena jej majątku. Wiadomo jednak, że trzy duże sieci franczyzowe – Specjał, Marol i Bać-Pol – wyraziły już chęć zakupu operatora.

Deklaracje sieci franczyzowych to ważna wiadomość dla sieci Livio, Sieci 34 i Ele, które na rynku radzą sobie bardzo dobrze. Na chwilę obecną nie znamy warunków sprzedaży – ustalone zostaną one dopiero po wycenie syndyka masy upadłościowej Rabatu Service. Inwestor strategiczny jest grupie LD Holding bardzo potrzebny. W drugiej połowie roku sprzedaż akcji LD Holding oraz udziałów w spółkach zależnych może zostać zakończona. Dopięcie wszystkich szczegółów zajmie pewnie więcej czasu.

LD Holding SA jest operatorem ogólnopolskiej sieci sklepów spożywczych, działających w formule franczyzowej. Sklepy są niezależnymi przedsiębiorstwami, które dzięki działaniu w dużej grupie mogą skutecznie konkurować na polskim rynku detalicznym. Sieci eLDe, Livio i Sieć 34 swoim zasięgiem obejmują całą Polskę, zrzeszając obecnie ok. 1400 placówek. Spółka nie pobiera opłaty franczyzowej, gwarantując swoim franczyzobiorcom umowy dystrybucyjne oraz szkolenia dla kupców i pracowników sklepów.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram