Rządowe wsparcie zasili rynek produktów dla dzieci

Autor: Redakcja
Data dodania: 30 marca 2016
Kategoria:
Foto: Kreatywne Maluchy
Program 500+ wzmocni rynek artykułów dla dzieci.

Program Rodzina 500+ startuje 1 kwietnia br. Przedstawiciele branży produktów dla dzieci wiążą z nim duże nadzieje. Prognozują wzrost zysków i powiększenie sieci sprzedaży.

Rynek produktów dla dzieci to obszerna branża. Obejmuje łącznie pięć segmentów: odzież i obuwie, zabawki, kosmetyki i żywność. Jego największym segmentem jest obecnie odzież dziecięca.

Działa na nim wiele firm o polskim rodowodzie, które stworzyły znane na świecie marki. Część z nich rozwija się w oparciu o franczyzę. To m.in. Bartek, Wójcik Fashion, Coccodrillo czy 5.10.15. Łącznie z obuwiem dla dzieci segmenty te odpowiadają za prawie połowę sprzedaży produktów dla dzieci w Polsce i jak szacują eksperci będą one rozwijać się najbardziej dynamicznie w nadchodzących latach.

W opinii przedstawicieli branży, finansowe wsparcie rodzin dodatkowo wzmocni ten sektor gospodarki. Niektórzy przedsiębiorcy już zacierają ręce.

Uważam, że „Rodzina 500 +” to świetny program, z którego skorzystają rodziny, ale także i firma Kreatywne Maluchy. Wydaje mi się, że osoby otwarte na rodzicielstwo chętniej będą inwestować w artykuły dziecięce. Tacy rodzice mają już doświadczenie pedagogiczne, tak przydatne właśnie w branży zabawek kreatywnych – mówi Marcin Skwarek, właściciel sieci stoisk z zabawkami.

Zaznacza, że już teraz jego franczyzą interesują się młode matki, które chcą założyć własny biznes związany z edukacją i kreatywnością dziecięcą przy niskim nakładzie finansowym. Minimalna kwota inwestycji w tym przypadku wynosi 25 tys. zł.

Przy wsparciu rządu nasza oferta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna – ocenia przedsiębiorca.

Nie tylko branża artykułów dla dzieci spodziewa się przypływu pieniędzy. Jak wynika z naszych rozmów z włascicielami konceptów franczyzowych, środki przekazane rodzinom w ramach rządowego progarmu zasilą także rynek usług edukacyjnych i turystycznych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram