Rząd ochroni przedsiębiorców przed prawem?

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freedigitalphotos

Polski rząd chce chronić polskich przedsiębiorców przed zbyt częstymi zmianami w polskim prawie. Brzmi to kuriozalnie, ale oby się udało. Rządowy projekt zakłada, że zmiany w prawie dotyczące przedsiębiorców, wchodziłyby w życie dwa razy do roku - na jego początku i w połowie.

Ministerstwo Gospodarki przeprowadziło wśród przedsiębiorców ankietę. 2/3 prowadzących firmy uważa, iż zmiany w prawie są częste lub bardzo częste. 86% ankietowanych opowiedziało się za ustanowieniem dwóch terminów ich wprowadzania.

Uchwała Rady Ministrów rekomenduje wprowadzanie zmian w prawie w dwóch terminach - 1 stycznia i 1 czerwca, z zachowaniem 30-dniowego terminu między ich publikacją a wejściem w życie. Wyjątkami miałyby być sytuacje "awaryjne", m.in. wpływające na bezpieczeństwo i zdrowie ludzi, zwierząt i roślin, eliminujące ewidentne błędy prawne bądź realizujące wyroki SN.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram