Rynek usług kurierskich ewoluuje

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Ship Center

Polska sieć punktów usługowo-kurierskich rozwijająca się we franczyzie wyruszyła na podbój rynku. Klientów zdobywa nietypową ofertą.

Nie jesteśmy tylko brokerem firm kurierskich, ale również największą siecią oferującą poligrafię, jak i wirtualne biuro. Dodatkowo, jako jedyna sieć w Polsce oferujemy wydruki 3D. Klienci cenią nasze placówki za to, że w jednym miejscu mogą znaleźć wszystko co potrzebują, zarówno wizytówki, reklamę, jak i wysyłki – mówi nam Łukasz Osyra, manager zarządzający w firmie Ship Center.

W tym roku spółka chce otworzyć 45 placówek franczyzowych w Polsce i rozpocząć działalność na rynku czeskim. We wrześniu zostanie uruchomiony pierwszy punkt w Czechach, zarządzany przez master franczyzobiorcę. Planuje się, że w przyszłym roku liczba punktów w Polsce wzrośnie do 60. Z kolei na innych rynkach będzie funkcjonować około 10 oddziałów.

Dzięki niskim kosztom uruchomienia punktu Ship Center (minimalny koszt inwestycji to 3 tys. zł), okres zwrotu poniesionych wydatków następuje średnio po 8 miesiącu działalności. Punkt zaczyna zarabiać już od 4 miesiąca. Oczywiście nie jest to regułą, gdyż w naszej sieci mamy punkty, które zaczęły zarabiać wcześniej, jak i takie które zarabiały po 6 miesiącu. Jednak widzimy, że obroty naszych placówek rosną z miesiąca na miesiąc – dodaje Łukasz Osyra.

Ship Center działa od 2013 roku. Siedziba firmy znajduje się w Katowicach. Wśród jej usług są m.in. wysyłki kurierskie, przesyłki paletowe, usługi drukarni (poligrafia, pieczątki, wydruki 3D) i pakowanie.

Z ofertą współpracą Ship Center można zapoznać się w naszej bazie systemów franczyzowym.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram