Ruszyła pierwsza pilotażowa stacja Circle K

Data dodania: 18 kwietnia 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Circle K
Pierwsza pilotażowa stacja Circle K w Polsce.

Stacje Statoil w Polsce zmieniają nazwę na Circle K. Obiekt pilotażowy w Opolu działa już pod nową marką. Zmiana marki obejmie całą sieć Statoil, która liczy 350 stacji paliw.

Proces zmiany marki ze Statoil na Circle K rozpocznie się oficjalnie 11 maja br. w Warszawie i obejmie kolejno wszystkie stacje paliw w stolicy. Stacja paliw przy ul. Sosnkowskiego 18 w Opolu została wybrana jako stacja pilotażowa i działa już pod marką Circle K. Prace na obiekcie pilotażowym obejmowały zmianę znaków na elewacji sklepu, wiacie, myjni oraz na znakach cenowych. Prace te zostały zorganizowane w taki sposób, aby nie utrudniać funkcjonowania stacji paliw.

Nowa, globalna marka Circle K widoczna jest już w Norwegii, Szwecji i w Danii. W tych krajach proces zmiany został prawie zakończony. Teraz przyszła kolej na Polskę oraz kraje bałtyckie (Litwę, Łotwę i Estonię). Proces zmiany marki w Polsce potrwa około roku – mówi Mirosław Caputa, dyrektor ds. komunikacji i marketingu w Circle K Polska.

Circle K jest największą marką firmy Alimentation Couche-Tard Inc.(„Couche-Tard”). We wrześniu 2015 r. firma ogłosiła decyzję o konsolidacji portfela swoich marek detalicznych pod jedną globalną marką Circle K, zastępując tym samym dotychczasowe marki: Mac’s®, Kangaroo Express® oraz Statoil®. Zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie ma wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami czy dostawcami firmy.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram