Ruszył pierwszy Subway drive-thru w Polsce

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 września 2011
Kategoria:

subway_foto

Znajduje się przy głównej drodze do Zakopanego. Czy bar kanapkowy w przydrożnej lokalizacji to dobry pomysł na biznes?

Skoncentrowanie się w większym stopniu na dotarciu z ofertą do osób będących w podróży to jeden z kierunków strategii rozwoju Subwaya w Europie Środkowo-Wschodniej, o której sieć informowała już w połowie minionego roku, kiedy to otworzyła pierwszy bar przystacyjny w naszym kraju. Przypomnijmy, że mieści się on przy stacji BP w Pyrzowicach.

W te wakacje powstał kolejny Subway nastawiony na obsługę kierowców. Jest to jednocześnie pierwsza restauracja tej sieci działająca w firmule drive-thru w Polsce oraz całej Europie Środkowo-Wschodniej.

- Wyniki sprzedaży w ciągu pierwszych kilku tygodni są w porównaniu z klasycznymi lokalizacjami wybitnie nadstandardowe. Sprzedaż przez drive-thru osiąga w przybliżeniu nawet 50 proc. ogólnego obrotu restauracji - powiedział Martin Princ, menedżer rozwoju sieci Subway na Europę Środkową i Wschodnią. Dodał jednak, że chodzi o wstępną ocenę tej pierwszej restauracji typu drive-thru w regionie. Fast food planuje dalszy rozwój tego typu restauracji.

W planach jest także uruchamianie kolejnych lokalizacji przy stacjach paliw, zwłaszcza, że wyniki obiektu działającego od roku w Pyrzowicach są bardzo dobre. - Wyniki sprzedaży w restauracji ulokowanej przy stacji benzynowej długotrwale utrzymują się ponad przeciętną sprzedażą pozostałych restauracji na danym terytorium. Dlatego w chwili obecnej prowadzimy w krajach regionu Europy Środkowej i Wschodniej rozmowy z kilkoma sieciami stacji benzynowych – poinformował Martin Princ.

Wszystkie restauracje sieci Subway funkcjonują na zasadzie franczyzy. Obecnie w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej działa ponad 300 placówek, z czego 43 w Polsce. Na koniec roku ma być ich łącznie ponad 400. W pierwszym półroczu franczyzobiorcy z regionu otworzyli 75 nowych barów kanapkowych. Łączna sprzedaż sieci była w tym okresie o 8 proc. wyższa niż przed rokiem.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram