Ruszył pierwszy kącik food to go w markecie Spar

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 października 2011
Kategoria:
Spar_food_to_go

Spar_food_to_go

Uruchomił go sklep sieci zlokalizowany w Pszowie. W innych krajach Europy, w których kąciki działają od dłuższego czasu, potrafią one generować nawet 30 proc. przychodów.
 

Według zarządu Spar Polska, wprowadzenie konceptu do naszego kraju także pozwoli sklepom franczyzowym na efektywniejsze konkurowanie na rynku z innymi sieciami.

- Jesteśmy przekonani, że food to go będzie elementem, który pozytywnie wyróżni nas na tle konkurencji i przyciągnie do sklepów wielu klientów. Wydzielenie w placówce miejsca na część gastronomiczną to dla sieci możliwość podniesienia obrotów i marży sklepów, dlatego będziemy ten projekt zdecydowanie rekomendować naszym franczyzobiorcom - mówi Wojciech Bystroń, prezes zarządu Spar Polska.

Projekt „food to go” polega na wprowadzeniu w sklepach sieci Spar stoisk gastronomicznych, gdzie każdy klient mógłby kupić gotowe dania do konsumpcji na miejscu i na wynos. Koncepcja opracowana w sieci Spar w Europie zachodniej została odpowiednio zaadaptowana do potrzeb polskich klientów, a menu oprócz hot-dogów czy pizzy będzie zawierało tradycyjne potrawy, wraz z atrakcyjnym poziomem cen. "Food to go" zaczyna się od kanapki, ale asortyment można rozwinąć do kilkudziesięciu produktów. Wszystko w zależności od potrzeb lokalnego klienta sklepu. Co ważne, możliwość rozbudowania sklepu o tą nową usługę będzie miał każdy format sklepu w sieci Spar.

Pierwszym sklepem, w którym sieć przetestuje projekt „food to go” będzie Spar Market w Pszowie. Kącik gastronomiczny ruszył tam w minioną sobotę, 1 października.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram