Więcej chętnych na pomoc w rozdaniu dotacji

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Piotr Buchalski

W ciągu zaledwie 6 miesięcy od uruchomienia systemu franczyzowego otworzyliśmy 18 oddziałów w całej Polsce i ciągle pozyskujemy nowych partnerów – o rozwoju sieci placówek specjalizujących się w doradztwie przy pozyskaniu dotacji unijnych rozmawiamy z Piotrem Buchalskim, prezesem Dotacje Export Group.

W drugiej połowie roku ruszają tak długo oczekiwane dotacje unijne. Na dofinansowania mogą liczyć przedsiębiorcy chcący rozwijać swoje firmy poprzez wprowadzanie nowych produktów i usług, wdrażanie nowych rozwiązań organizacyjnych czy eksport.

Prezes Dotacje Export Group wyraża nadzieję, że nowa fala unijnych pieniędzy będzie ogromnym kołem zamachowych rozwoju zarówno klientów tej firmy, jak i całej gospodarki.  

Obecnie pod naszym szyldem działa 18 placówek. Każdego miesiąca przybywa nam około 2-3 oddziałów. Zainteresowanie marką Dotacje Export Group jest ogromne. W ciągu zaledwie 6 miesięcy od uruchomienia systemu franczyzowego otworzyliśmy aż 18 oddziałów w całej Polsce i ciągle pozyskujemy nowych partnerów. Każdego miesiąca mamy od kilkunastu do kilkudziesięciu zapytań o możliwość otwarcia placówki partnerskiej. Zapytania są zarówno z terenów, gdzie już powstały placówki, jak również z terenów jeszcze nieobsadzonych. Pozwala to utrzymać bardzo dynamiczne tempo rozwoju sieci. Z uwagi na stałe zainteresowanie współpraca i dopiero startujące programy unijne z perspektywy budżetowej 2014-2020 mamy nadzieję utrzymać tempo rozwoju sieci do końca roku – opowiada Piotr Buchalski. 

Jaka jest świadomość polskich przedsiębiorców w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych? Zdaniem prezesa Dotacje Export Group, polscy przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z możliwości, jakie daje nowa perspektywa budżetowa. Wiedzą, że mogą starać się o dofinansowanie do projektów realizowanych w ich przedsiębiorstwach. Największą barierą są dla nich biurokratyczne procedury, które regulują zasady przyznawania dotacji. Skomplikowane przepisy stanowią duże wyzwanie i trzeba eksperckiej wiedzy, żeby się po nich swobodnie poruszać. 

Nasi eksperci właśnie taką wiedzę oferują. Partnerzy naszej firmy pracują nad wnioskami o dotacje dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Bez nich o wiele trudniej otrzymać wsparcie ze strony UE. Przedsiębiorcy dobrze to rozumieją i chętnie korzystają z usług naszych partnerów. Wiedzą, że najmniejszy błąd można przypłacić cofnięciem dotacji. Powierzając przygotowanie wniosku, jak również nadzorowanie nad prawidłową realizacją dotowanych projektów zyskują pewność na pozytywne zakończenie współfinansowanych projektów – tłumaczy Piotr Buchalski.

Dodaje, że w dobie dostępu do informacji większość osób, w tym również przedsiębiorcy szukają informacji o dotacjach w sieci. By przybliżyć tematykę dofinansowań do projektów współfinansowanych firma Dotacje Export Group stworzyła ponad 30 tematycznych portali internetowych z o tej tematyce. Każdy portal skierowany jest do przedsiębiorców z różnych regionów Polski. 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram