Ruch zostanie sprzedany za złotówkę

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Kiosk Ruchu

Jak podaje Puls Biznesu, znalazła się firma chętna na przejęcie Ruchu, który od wielu miesięcy miał problemy. Teraz ma szansę wyjść na prostą.

O problemach Ruch-u alarmowali wydawcy gazet, którzy mieli wielomiesięczne zaległości w płatnościach. Ich tytułów nie można też było dostać w niektórych punktach. To tylko część problemów, jakie miał Ruch, od wielu miesięcy szukający nabywcy.

Według danych uzyskanych przez Puls Biznesu, dystrybutor prasy zostanie przejęty przez PKN Orlen. Zaskoczeniem jest kwota, na jaką opiewa transakcja, bo potentat paliwowy zgodził się zapłacić za Ruch jedynie złotówkę. Wiadomo jednak, że postawienie na nogi pogrążonego w długach przedsiębiorstwa może kosztować 40 mln złotych. A to dopiero początek, bo za tyle odkupione zostaną zapasy towarów FCMG, które następnie zostaną Ruchowi wydzierżawione. Te pieniądze posłużą do zachowania bieżącej płynności firmy. Równolegle zostanie przedłużone 80 mln złotych kredytu w Alior Banku. Rola Aliora do tego się nie ogranicza, bo to bank ma przejąć akcje Ruchu, by następnie przekazać je za złotówkę Orlenowi. Na razie nie wiadomo, co stanie się z siecią kiosków, choć z pierwszych zapowiedzi można wywnioskować, że nowy właściciel ich nie zlikwiduje.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram