Rozwój sieci Eko stanął w miejscu

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 grudnia 2009
Kategoria:

eko_fota- W tym roku uruchomiliśmy dziewięć supermarketów. Był to jednak rok porządkowania. Sklepy trwale nierentowne, gdzie nie widzieliśmy szans na poprawę zamykaliśmy. Taki los spotkał dziewięć placówek - powiedział portalowispożywczemu.pl Krzysztof Gradecki, prezes Eko Holding.

Na koniec 2008 r. sieć supermarketów Eko liczyła ok. 230 sklepów. Dalszy rozwój sieci zależy od pozyskania z GPW środków na inwestycje. Obecnie prospekt emisyjny spółki jest już w KNF. Eko Holding chciałby zadebiutować na giełdzie w I kw. 2010 r. i uzyskać z emisji kilkadziesiąt milionów złotych z przeznaczeniem na akwizycje i rozwój organiczny.

Jednocześnie jak zaznacza prezes Gradecki, Grupa duży nacisk położyła w ostatnim czasie na rozwój formatów franczyzowych.

- Zakończyła się faza testów programu Rabat Franczyza. Obecnie mamy trzy modele franczyzy. Od bardzo luźnego do pełnej dyscypliny. W formacie pełnej franczyzy mamy jeden sklep, który był placówką testową. W trakcie przygotowania są kolejne umowy - wyjaśnia Krzysztof Gradecki.

I dodaje: - Pozostałe modele rozwijają się bardzo dynamicznie. Na koniec października br. w sieci Rabat działały 484 sklepy, z czego jeden w formule twardej, a 483 w miękkiej. Tylko w 2009 do sieci Rabat dołączyły 102 placówki.

FwP/Portal Spożywczy

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram